Betard Sparta Wrocław z brązowym medalem MPPK

Betard Sparta Wrocław z brązowym medalem MPPK

Na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku odbył się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych, w którym udział wzięli zawodnicy reprezentujący Betard Spartę Wrocław – Maciej Janowski oraz Gleb Czugunow.

Wrocławianie pojawili się na torze już w wyścigu drugim gdzie do walki stanęli z parą Włókniarza Częstochowa. Najlepszym startem popisali się Janowski i Miśkowiak, którzy toczyli walkę przez dwa okrążenia. Dosyć wolny od startu był Gleb Czugunow, który dojechał do mety na ostatniej pozycji.

W biegu piątym ponownie najlepszy start Macieja Janowskiego, który na wyjściu z pierwszego łuku poczekał na rozpędzającego się po zewnętrznej Gleba Czugunowa. W wejściu w drugi łuk Spartanie jechali parą i nie oddali prowadzenia do mety.

W wyścigu ósmym para Wrocławska spotkała się z drużyną Falubazu Zielona Góra. Bardzo dobry start Dudka i Janowskiego, ale już na wyjściu z pierwszego łuku po zewnętrznej minął całą trójkę Gleb Czugunow, który nie oddał prowadzenia do samego końca. Przez cztery okrążenia jadący na trzeciej pozycji Janowski atakował Patryka Dudka. Ostatecznie dwa punkty dla zawodnika Falubazu.

Kolejnym wyścigiem, w którym startowała para Wrocławska był wyścig 13. Najlepiej ze startu wyskoczył Krystian Pieszczek, ale już na wejściu w drugi łuk został minięty przez Janowskiego. Trzeci dojechał Czugunow.

W biegu 17 pod taśmą zawodnicy Sparty Wrocław spotkali się z zawodnikami Stali Gorzów. Wygrana w tym wyścigu podwójnie przedłużała szanse zawodników WTSu na zdobycie złotego medalu. Dobry start Janowskiego, ale na przeciwległej prostej został wyprzedzony przez Zmarzlika. Przed wejściem w pierwszy łuk drugiego okrążenia Janowski wyprzedził po zewnętrznej Zmarzlika i nie oddał prowadzenia do końca wyścigu. Na ostatniej pozycji do mety dojechał Gleb Czugunow.

W ostatnim biegu tego dnia zawodnicy Sparty walczyli z najlepszą drużyną tego dnia Unią Leszno. W pierwszym podejściu upadł Gleb Czugunow, który został wykluczony. W powtórce wygrał Piotr Pawlicki przed Maciejem Janowskim i Dominikiem Kuberą. Warto zaznaczyć, że Maciej Janowski był jedynym zawodnikiem, który potrafił rozdzielić parę Fogo Unii Leszno.

W wyścigu dodatkowym o srebrny medal pod taśmą ustawili się Maciej Janowski oraz Piotr Protasiewicz. Równy start ale Maciej Janowski wyjechał za szeroko przez co musiał zamknąć gaz i stracił dystans do Protasiewicza, który dojechał do mety przed Janowskim.

Ostatecznie złoty medal trafia do zawodników Fogo Unii Leszno. Drugie miejsce zajęli zawodnicy RM Solar Falubaz Zielona Góra, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Betard Sparty Wrocław.

RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA – 21 – 2 MIEJSCE

 1. Patryk DUDEK – 8 (1,2,2,2,d,1)
 2. Piotr PROTASIEWICZ – 13 (3,3,0,3,1,3)
 3. Damian PAWLICZAK – NS 

PGG ROW RYBNIK – 10 

 1. Przemysław GIERA – 0 (0,0,0,0,0,t)
 2. Mateusz SZCZEPANIAK – 10 (2,1,3,1,2,1)

BETARD SPARTA WROCŁAW – 21 – 3 MIEJSCE

 1. Maciej JANOWSKI – 14 (3,2,1,3,3,2)
 2. Gleb CZUGUNOW – 7 (0,3,3,1,0,w)

ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – 16 

 1. Bartłomiej KOWALSKI – 5 (1,0,2,0,0,2)
 2. Jakub MIŚKOWIAK – 11 (2,1,1,2,2,3)

FOGO UNIA LESZNO – 29 – 1 MIEJSCE

 1. Piotr PAWLICKI – 13 (2,2,2,2,2,3)
 2. Dominik KUBERA – 16 (3,3,3,3,3,1)

ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK – 11

 1. Krystian PIESZCZEK – 8 (0,2,1,2,3,w)
 2. Robert CHMIEL – 2 (1,0,1)
 3. Karol ŻUPIŃSKI – 1 (0,0,1)

CASH BROKER STAL GORZÓW – 18  

 1. Bartosz ZMARZLIK – 13 (1,3,1,3,2,3)
 2. Szymon WOŹNIAK – 5 (0,1,0,1,1,2)

 

BIEGI Z UDZIAŁEM ZAWODNIKÓW BETARD SPARTY WROCŁAW:

BIEG 2: Janowski, Miśkowiak, Kowalski, Czugunow

BIEG 5: Czugunow, Janowski, Szczepaniak, Giera

BIEG 8: Czugunow, Dudek, Janowski, Protasiewicz

BIEG 13: Janowski, Pieszczek, Czugunow, Żupiński

BIEG 17: Janowski, Zmarzlik, Woźniak, Czugunow

BIEG 20: Pawlicki, Janowski, Kubera, Czugunow (w)

BIEG DODATKOWY: Protasiewicz, Janowski