Wielkie święto żużla startuje we Wrocławiu

Wielkie święto żużla startuje we Wrocławiu

Speedway Grand Prix wraca do Wrocławia! Najlepsi żużlowcy świata wyjadą na wrocławski tor w najbliższą sobotę. Kibice rozpoczną fetę kilka dni wcześniej. Atmosferę rozgrzeją wydarzenia wokół Rynku, a także strefa kibica na stadionie. Zobacz, jakie atrakcje czekają na Ciebie i wygraj bilet na Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski w konkursie na Facebooku firmy GLS!

Cykl Speedway Grand Prix jest już na półmetku. Piąta runda rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata odbędzie się już 3 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Miłośnicy czarnego sportu ze stolicy Dolnego Śląska w końcu się doczekali. SGP wraca do Wrocławia po 12 latach przerwy! Wielkie święto żużla rozpocznie się na długo przed tym, zanim zawodnicy wyjadą na tor.

Wielkie święto żużla we Wrocławiu

Na ulicach Wrocławia pojawiły się hostessy w widowiskowych strojach firmy kurierskiej GLS, sponsora generalnego Żużlowej Reprezentacji Polski i partnera 2019 Betard Wroclaw FIM Speedway Grand Prix of Poland – takich samych, w jakich dopingują żużlowców na zawodach. Będzie je można spotkać do 2 sierpnia w okolicach Rynku: przy budynku Poczty Polskiej, na ul. Świdnickiej, przy budynku Solpolu, na skwerze przy ul. Wita Stwosza oraz na skrzyżowaniu ul. Kuźniczej i Rynku. Hostessy zaserwują przechodniom kubek porannej kawy. Każdego dnia napoje będą rozdawane w innym miejscu w godz. od 8.00 do 10.00. – Pobudzimy wrocławian do kibicowania i gorącego dopingu, chociaż przed tak wielkim wydarzeniem emocji i zapału do wspierania naszych żużlowców nie brakuje chyba nikomu – podkreśla Małgorzata Markowska, marketing manager GLS, sponsora generalnego Żużlowej Reprezentacji Polski. – W oczekiwaniu na to historyczne sportowe wydarzenie pobudzajmy atmosferę i pokażmy, że wszyscy jedziemy w tej samej drużynie – dodaje.

Dzień przed zawodami, 2 sierpnia, wszyscy fani zaproszeni są na skwer przy ul. Wita Stwosza. Każdy może wziąć udział w bezpłatnym wydarzeniu „Kibicujmy Polakom!”. Na skwerze umieszczony zostanie specjalny 24-metrowy kubik i stanie się największą w Polsce żużlową kartką na życzenia dla zawodników. Być może będzie także okazja do spotkania z jednym z żużlowców i zdobycia autografu. Kibice obejrzą również motocykl żużlowy, a przy składaniu życzeń pomogą im hostessy w strojach podprowadzających Sparty i GLS. Atrakcje na skwerze potrwają od godz. 12.00 do 20.00.

Wygraj bilet na Grand Prix

Ci, którzy nie zdobyli swojego biletu na zawody, a chcą dopingować żużlowców w sobotę na Stadionie Olimpijskim, wciąż mają na to szansę. Na fanpage GLS Polska na Facebooku trwa właśnie konkurs, w którym do wygrania jest podwójny bilet na Speedway Grand Prix. Co trzeba zrobić, by wygrać? Wystarczy na zdjęciu, na filmie lub w komentarzu pod postem konkursowym wyrazić, jak kibicujemy biało-czerwonym zawodnikom. Trzeba się spieszyć – konkurs trwa do czwartku, 1 sierpnia, 2019 r.

Wirtualne wyścigi w miasteczku

Emocji nie zabraknie także przed samymi zawodami. Na Stadionie Olimpijskim rozstawi się strefa kibica przygotowana między innymi przez firmę kurierską GLS, sponsora generalnego Żużlowej Reprezentacji Polski. Tu największym magnesem będą wyścigi motocyklowe, tyle że wirtualne, z wykorzystaniem specjalnych gogli Virtual Reality. Dynamiczny obraz 3D sprawią, że tu również można liczyć na mocne i ciekawe wrażenia. Z kolei w strefie gadżetów do odebrania będą m.in. żużlowe t-shirty. Każdy kibic od razu na stadionie będzie mógł przygotować i wysłać przesyłkę z gadżetami w Punkcie Szybkiej Paczki GLS. Natomiast w strefie relaksu, dostępnej dla wszystkich, czekają leżaki, pufy oraz kostki do siedzenia.

W kolejnych artykułach opowiemy Wam o atrakcjach i dedykowanych wydarzeniach związanych z sobotnimi zawodami, które przygotowują inni nasi Partnerzy. Śledźcie nasze profile w mediach społecznościowych i odwiedzajcie www.wts.pl.