Podsumowanie okna transferowego 2019

Podsumowanie okna transferowego 2019

Kompletna Paczka 2019, czyli nasz skład na sezon 2019 w PGE Ekstralidze uległ drobnym, ale ważnym modyfikacjom. Oto zestawienie zawodników, jakie będzie miał do dyspozycji trener Betard Sparty Wrocław Dariusz Śledź.

Trzon naszego zespołu pozostaje bez zmian. Kapitan Maciej Janowski wrócił do Wrocławia w 2014 roku, po dwóch sezonach spędzonych w Tarnowie. I niech tak zostanie! Kierunkowy #71 jak najbardziej pasuje do tego miejsca. Kontrakt w WTS Spartą przedłużył też aktualny Indywidualny Mistrz Świata Tai Woffinden. „Tajski” w stolicy Dolnego Śląska jest nieprzerwanie już od sezonu 2012.

Piąty z rzędu spartański sezon zaliczą w 2019 roku: nasza „czeska petarda” czyli Vaclav Milik oraz jeden z najlepszych juniorów globu Maksym Drabik. Dodajmy, że dla „Torresa” to będzie ostatni rok w roli młodzieżowca (Maksym urodziła się 22 lutego 1998 roku).

Międzynarodowe siły Sparty to od 2018 roku Australijczyk Max Fricke i Rosjanin Gleb Czugunow. Obaj są bardzo perspektywicznymi zawodnikami młodego pokolenia – Max ma zaledwie 22 lata, a Gleb skończy 19 lat tuż przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia.

Do grona spartańskich seniorów dołączył w tym oknie transferowym Jakub Jamróg. Wychowanek tarnowskich „Jaskółek” ma za sobą sześć sezonów w barach Unii (2009-2012 oraz 2017-2018) oraz cztery w Orle Łódź (2012-2016). Po bardzo udanym ostatnim roku w PGE Ekstraligi przyszedł czas na nowe wyzwania, już jako ważny element teamu z Wrocławia.

Formacja juniorska – poza wspomnianym wcześniej Maksymem – zmienia się tylko pod jednym bardzo ważnym względem. Nasi najmłodsi zawodnicy mają o sezon więcej doświadczeń w „Najlepszej Żużlowej Lidze Świata”, a to jest niezwykle istotne. Dla przypomnienia, juniorami są nadal: 18-letni Przemysław Liszka (wychowanek) oraz 19-letni Patryk Wojdyło (do Sparty trafił ze Stali Rzeszów i po sezonie 2018 przedłużył umowę z WTS-em).

Co ciekawe, nadal mamy bardzo młody zespół, a Tai Woffinden – z uśmiechem na ustach komentował już to podczas zeszłorocznej prezentacji Kompletnej Paczki – jest naszym najstarszym zawodnikiem. Uwaga, Brytyjczyk ma dopiero 28 lat! O rok młodsi są Maciej Janowski Jakub Jamróg.

Dodajmy, że Dariusz Śledź to także tegoroczny „transfer”. W sezonie 2019 PGE Ekstraligi zadebiutuje jako trener Betard Sparty Wrocław, a praktycznie swoje zadania wykonuje od początku listopada. U jego boku pozostaje dobrze znany spartańskiej żużlowej rodzinie Mariusz Cieśliński, który zadba o przygotowanie fizyczne naszych zawodników.

***

Przypomnijmy, że w zakończonym 14 listopada oknie transferowym, kontrakt z WTS Spartą przedłużył Andzej Lebiediew. Łotysz został wypożyczony do Lokomotiwu Daugavpils. Barwy klubowe zmienił Damian Dróżdż, którego umowa została skrócona za porozumieniem stron. Popularny „Scoobi” został zawodnikiem częstochowskiego Włókniarza, a w sezonie 2019 na zasadzie „gościa” będzie walczył o punkty dla PSŻ Poznań.