Pechowy mecz Betard Sparty Wrocław – Walczymy o brązowy medal.

Po pierwszym meczu półfinałowym między BETARD SPARTĄ WROCŁAW, a MOJE BERMUDY STAL GORZÓW bliżej awansu do finału PGE EKSTRALIGII była drużyna Wrocławska, która w pierwszym meczu fazy play-off wygrała pierwsze spotkanie na własnym stadionie 46:44. Mimo dwupunktowej  przewagi zawodnicy Sparty Wrocław chcieli już od pierwszej serii pokazać, że to im należy się jazda w wielkim finale.

Niestety mecz nie rozpoczął się po myśli Wrocławian. Już w drugim wyścigu jadący na prowadzeniu Gleb Czugunow zaliczył groźnie wyglądający upadek. Po chwili pojawiła się informacja, że junior Betard Sparty Wrocław źle się czuje i nie wystąpi do końca meczu. Pierwsza seria startów zakończyła się wysokim prowadzeniem drużyny Gorzowskiej, która wygrała podwójnie dwa wyścigi z czterech w tej serii.

Dalsza część spotkania nadal nie układała się po myśli Spartan. Mimo, że zawodnikom Wrocławskiej Sparty udawało się wygrać drużynowo wyścig, w kolejnym szybko odpowiadała Stal Gorzów, która powiększała przewagę w dwumeczu. Pechowo zakończył się wyścig 10, gdzie fatalnie wyglądający upadek zaliczył Niels Kristian Iversen oraz Tai Woffinden. Na wejściu w ostatni łuk upadł na tor Iversen. Niestety jadący na pełnej prędkości za plecami Duńczyka – Woffinden wpadł w zawodnika gospodarzy uderzając o tor. Po kilku minutach przerwy okazało się, że Tai Woffinden najprawdopodobniej złamał rękę i nie był zdolny do dalszej jazdy.

Przed wyścigami nominowanymi Betard Sparta Wrocław przegrywała ze Stalą Gorzów 32:45 i wiadomo było, że do wielkiego finału awansuje drużyna gospodarzy.

W obu biegach nominowanych lepsi okazali się zawodnicy Stali Gorzów, którzy bieg 14 i 15 wygrali podwójnie. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Stali Gorzów 55:34 (99:80). Najlepszym zawodnikiem po stronie Sparty Wrocław był Tai Woffinden (10 pkt),  zaś po stronie Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik (15pkt).