Ligowy Klasyk powraca w najlepszym wydaniu

Ligowy Klasyk powraca w najlepszym wydaniu

29 lipca o 19.15 na Stadionie Olimpijskim gościć będziemy częstochowskie Lwy. Tegoroczne zawody pozwolą nam powrócić do najlepszych wspomnień związanych z tym wielkim Ligowym Klasykiem – jak przez lata nazywana była rywalizacja wrocławsko – częstochowska.

Przypomnieć wystarczy lata 1995-1996, kiedy to krajowymi czempionami zostawały na przemian drużyny z Wrocławia i Częstochowy. Najbardziej w pamięć wszystkim kibicom speedwaya zapadły pojedynki w mistrzowskim dla Sparty sezonie 2006. Wówczas częstochowianie byli jedyną drużyną w ciągu całego sezonu, która zdołała zwyciężyć na Stadionie Olimpijskim. Co ciekawe, w rundzie finałowej oba mecze zakończyły się wynikiem 47-43. Na stadionie w Częstochowie tryumfowali wrocławianie, a na Olimpijskim zwyciężyli zawodnicy z miasta Świętej Wieży.

W tym sezonie obie ekipy pewnie zmierzają po awans do fazy finałowej rozgrywek PGE Ekstraligi. Częstochowianie, z niesamowitymi Skandynawami na pokładzie – Fredrikiem Lindgrenem i Leonem Madsenem, po zwyciężeniu ostatnio mistrzów z Leszna, na pewno będą starać się ograć niepokonanych dotąd na własnym stadionie wicemistrzów – Betard Spartę Wrocław.

Dodatkowym smaczkiem w tym meczu będzie rywalizacja liderów obu drużyn – Woffindena i Lidngrena, którzy w tym sezonie są głównymi pretendentami do zdobycia tytułu Indywidualnego Mistrza Świata.

____

Zobacz żużel na najwyższym poziomie na żywo na Nowym Olimpijskim! Bilety na mecz z forbet Włókniarzem Częstochową wciąż dostępne na bilety.wts.pl oraz w punktach stacjonarnych:

Punkty stacjonarne we Wrocławiu:
– STS, ul. Kromera 23c
– STS, Rynek-Ratusz 16/19 1a
– STS, ul. Piłsudskiego 110/1u
– STS, ul. Szybowcowa 6
– STS, al. Jedności Narodowej 42/44
– STS, ul. Szwedzka 13b
– STS, ul. Szczytnicka 54
– STS, ul. Krynicka 1/6a
– Empik, Galeria Bielany, ul. Czekoladowa 9
– Empik, Futura Park, ul. Graniczna 2a
– Empik, Magnolia Park, ul. Legnicka 60
– Empik, Pasaż Grunwaldzki, pl. Grunwaldzki 22
– Empik, Renoma, ul. Świdnicka 40
– Empik, Rynek, Rynek 50
– Empik, CH Borek, ul. Hallera 52
– Empik, Dworzec Główny PKP, ul. Piłsudskiego 105
– Travel.pl, ul. Braniborska 14