Wypowiedzi po meczu: drużyna ma cel!

Wypowiedzi po meczu: drużyna ma cel!

Rafał Dobrucki ( Betard Sparta Wrocław ) – Dziękujemy za walkę i gratulacje dla Częstochowy, bo naprawdę stworzyliśmy kapitalne widowisko. Myślę, że kilka biegów można naprawdę pokazywać jak się jeździ na żużlu, jak się jeździ parą. Mieliśmy dzisiaj wiele kapitalnych wyścigów jeśli chodzi o „team work”. Ostatni wyścig już chyba dopełnił wszystkiego, więc to bardzo cieszy. Mieliśmy trzech wyraźnych liderów. Kapitalnie dzisiaj pojechał Maksym Drabik, poza jednym straconym punktem można powiedzieć, że komplet no i kapitalna jazda z Maxem Fricke. Tai Woffinden wrócił do nas i też jest w dobrej formie. Widać dobrze przepracowany okres. Błędy w sprzęcie zostały wyeliminowane. Maciej Janowski kapitalnie. Vaclava Milika – chciałbym tylko dzisiaj go usprawiedliwić bo oprócz swoich kłopotów jakie jeszcze ma, dzisiaj był dość poważnie przeziębiony i zastanawialiśmy się nawet czy w ogóle wystąpi. Max Fricke również dzisiaj fantastycznie pojechał(…), Patryk Wojdyło dołożył ważny punkt w biegu młodzieżowym i zaprezentował się dobrze. Gleb Czugunow, który dzisiaj może nie zdobył oszałamiającej liczby punktów, ale pojechał świetne wyścigi i ten „team work”, o którym już mówiłem było u niego też bardzo dobrze widać i to cieszy(…). Drużyna ma cel, wie o co jedziemy i to fajnie funkcjonuje, także bardzo się cieszę i dziękuje chłopakom za walkę.

Maksym Drabik ( Betard Sparta Wrocław ) – Przede wszystkim gratulacje dla drużyny z Częstochowy i wielkie brawa, bo myślę że zawody dzisiaj były dość okazałe i atrakcyjne. Miałem okazję obejrzeć kilka biegów i rzeczywiście wyglądały świetnie. Ten tor stwarzał sporo perspektyw do ścigania, więc mogliśmy zrobić na nim wszystko.(…) Klimat jak zawsze świetny na Olimpijskim, kibice dopisali więc już się nie mogę doczekać kolejnego sezonu i kolejnych zawodów tutaj. Na tę chwilę koncentrujemy się na przyszłym tygodniu. Mamy trochę błędów do poprawy, bo dzisiaj mieliśmy kilka mankamentów. Będziemy pracowali na treningach. Mamy połowę tygodnia dla siebie na relaks, a z drugiej strony czas na testy naszych silników. Do zobaczenia za tydzień w Częstochowie.

Marek Cieślak ( forBet Włókniarz Częstochowa ) – Myślę , że mecz się wszystkim podobał bo rzeczywiście wiele biegów było bardzo zaciętych. Sparta była dzisiaj lepsza, co widać po punktach. My troszeczkę mieliśmy pecha, wykluczenie Fredrika Lindgrena też nam zabrało 2 – 3 punkty minimum. Cóż, robiliśmy wszystko co można było. Rezerwy taktyczne zostały użyte. W ostatnim biegu miałem jeszcze nadzieję, że wygramy 5:1 i tak to wyglądało na początku, później jednak 3:3. Jest 12 punktów straty ale nie takie rzeczy historia widziała więc na pewno będziemy walczyli dalej żeby zdobyć brązowy medal.

Fredrik Lindgren ( forBet Włókniarz Częstochowa ) – Dzisiejsze ściganie było fenomenalne. Było dużo ciekawych biegów. Jeśli chodzi o mój występ, zacząłem od wykluczenia co pozbawiło mnie szansy na znalezienie poprawnego dopasowania do toru i ustawień motocykla, których szukałem przez kilka kolejnych biegów (…). Dzisiejsze zawody były naprawdę ciekawe dla obu stron. Wspomniany został wyścig z Maciejem Janowskim i Taiem Woffindenem, gdzie zabrakło niewiele aby  ich dzisiaj wyprzedzić. Dwanaście punktów straty to całkiem sporo, ale Częstochowa za tydzień da z siebie wszystko żeby to spotkanie wygrać.