Weekendowe starty Spartan

Weekendowe starty Spartan

Trzech młodych Spartan startowało w miniony weekend w rozgrywkach 2. ligi żużlowej. Michał Curzytek zmierzył się w bezpośrednim pojedynku z wypożyczonym do Poznania Francisem Gustsem, a Mateusz Panicz zaliczył pierwszy „domowy” mecz w barwach Budmax-Stal Polonii Piła.

Cała trójka może być zadowolona ze swoich występów, choć zdecydowanie najlepiej spisał się Francis Gusts. Młody Łotysz, który jest obecnie drugim najskuteczniejszym zawodnikiem 2. ligi (średnia 2,667) zaliczył kolejny rewelacyjny występ, zdobywając w wyjazdowym meczu 12 punktów i bonus. Jedynym zawodnikiem, któremu udało się pokonać Gustsa był… Michał Curzytek, który w tym spotkaniu gościnnie reprezentował klub Texom Stal Rzeszów. Ogółem na koncie Curzytka w tym spotkaniu znalazły się 4 punkty. Mecz w Rzeszowie zakończył się zwycięstwem gości z Poznania 42:48.

W innym meczu 2. ligi żużlowej Budmex-Stal Polonia Piła podejmowała na własnym obiekcie Optibet Lokomotiv Daugavpils. W tym spotkaniu pięciokrotnie na torze pojawił się Mateusz Panicz. Wychowanek WTS zdołał wygrać dwa biegi. W pozostałych jednak dojeżdżał do lini mety na ostatniej pozycji. Mecz w Pile zakończył się remisem 45:45.