Terminarz 2023: ligowy sezon zaczynamy w Lublinie

Terminarz 2023: ligowy sezon zaczynamy w Lublinie

To już pewnie – Betard Sparta Wrocław sezon 2023 w PGE Ekstralidze rozpocznie od wyjazdowego meczu w Lublinie 9 kwietnia. To będzie bez wątpienia wydarzenie inauguracyjnej kolejki w najlepszej żużlowej lidze świata. Zmierzą się bowiem mistrzowskie ekipy z 2022 i 2021 roku. Pierwsze spotkanie nowego sezonu na Olimpijskim odbędzie się pięć dni później, a rywalem spartan będzie Fogo Unia Leszno.

Runda 1 (niedziela, 9 kwietnia 2023 r.)
Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław

Motor Lubin po sukcesie odniesionym w 2022 roku i wywalczeniu złotych medali DMP dokonał mocnego przemeblowania składu. Do Koziołków dołączył aktualny Indywidualny Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik (poprzednio Moje Bermudy Stal Gorzów). Nowymi postaciami w Lublinie są też Szwed Fredrik Lindgren (poprzednio Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa) i Australijczyk Jack Holder (poprzednio For Nature Solutions Apator Toruń). Aktualnych mistrzów Polski opuścili między innymi Duńczyk Mikkel Michelsen oraz Maksym Drabik, którzy w nowym roku będą bronić barw częstochowskich Lwów. Inaczej będzie też wyglądała formacja juniorska tej drużyny, bo z niezwykle silnego duetu Mateusz Cierniak – Wiktor Lampart pozostał tylko ten pierwszy. Lampart po zakończeniu startów na pozycji juniora do 21 roku życia rozpocznie kolejny etap żużlowej kariery jako zawodnik na pozycji U24 w toruńskim Apatorze.

Trudno zatem jednoznacznie wskazać czy Motor Lublin 2023 to zespół mocniejszy czy słabszy od tego, który w zakończonym jesienią sezonie zdominował rozgrywki i wygrał PGE Ekstraligę. – To będzie pierwszy mecz sezonu i od razu na ciężkim terenie. W Motorze Lublin sporo się zmieniło. Z jednej strony mają teraz w składzie świetnego Bartosza Zmarzlika. Z drugiej, stracili Mikkela Michelsena, który był najlepiej punktującym żużlowcem tej drużyny w poprzednim sezonie i prawdziwym liderem. Wydaje mi się, że juniorzy Motoru już nie zrobią tak wielkiej różnicy. Bez Wiktora Lamparta na pewno będzie im trudniej. My za to wzmocniliśmy się. Mamy ten sam stabilny i niezwykle silny szkielet drużyny z Maćkiem Janowskim, Taiem Woffindenem i Danem Bewleyem. Wraca Artem Laguta, dochodzi Piotr Pawlicki. Zapewniam, że postawimy się mistrzom Polski już na samym początku rozgrywek – mówi trener Betard Sparty Wrocław Dariusz Śledź.

Runda 2 (piątek, 14 kwietnie 2023 r.)
Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno

Sezon 2023 w PGE Ekstralidze na Stadionie Olimpijskim rozpoczniemy w połowie kwietnia. Do Wrocławia zawita Fogo Unia Leszno, czyli drużyna, która marzy o powrocie na szczyt, mając w pamięci niedawne wielkie sukcesy i 4 tytuły Drużynowego Mistrza Polski z rzędu, wywalczone w latach 2017, 2018, 2019, 2020. Teraz to jednak zupełnie inny zespół. Po zakończeniu tegorocznych rozgrywek z Lesznem pożegnali się dwaj kluczowi zawodnicy. Australijczyk Jason Doyle postanowił przenieść się do beniaminka z Krosna, a Piotr Pawlicki obrał kierunek Wrocław i jest obecnie zawodnikiem Betard Sparty. Dla niego będzie to na pewno niezwykle ważne i pełne emocji spotkanie. Pojawi się bowiem na Olimpijskim po raz pierwszy w historii swoich startów ligowych w spartańskim kewlarze i trafi do szatni oraz parku maszyn przeznaczonych dla gospodarzy. Wracając do składu gości na ten mecz – do Leszna po dwuletniej przygodzie w Częstochowie powraca Bartosz Smektała, a luki po odejściu Pawlickiego i Doyle’a mają uzupełnić doświadczony Australijczyk Chris Holder (poprzednio Arged Malesa Ostrów) oraz Grzegorz Zengota (poprzednio ROW Rybnik). – Mecze Betard Sparty Wrocław z Fogo Unią Leszno zawsze wzbudzają dużo emocji. Wystarczy spojrzeć na ostatnie lata i historię naszych pojedynków ligowych. Myślę jednak, że my w tym spotkaniu będziemy walczyć nie tylko o zwycięstwo ale też o solidną zaliczkę przed rewanżem, bo to ważne w kontekście punktu bonusowego. Na pewno nas na to stać, jednak zakładam, że Byki postawią nam jak zawsze twarde warunki. Teraz to taka mieszanka ogromnego doświadczenia i młodości. Chris Holder a tym bardziej Janusz Kołodziej na pewno wnoszą bardzo dużo do tej drużyny i od ich postawy, nie tylko na torze, może naprawdę sporo zależeć. Będzie to też ważny dzień dla Piotrka Pawlickiego. Pierwszy oficjalny domowy mecz ligowy w naszych barwach i od razu z klubem, w  którym się wychował i spędził niemal całe dotychczasowe żużlowe życie. Wiem jednak, że Piotr będzie miał wsparcie kolegów z naszej drużyny i wierzę, że zostanie gorąco powitany przez naszych kibiców – ocenia Dariusz Śledź.

Karnety i bilety na mecze rozgrywane na Stadionie Olimpijskim znajdziecie na bilety.wts.pl.

#ToJestSparta #WTS

Wszystkie mecze Betard Sparty Wrocław w sezonie 2023:

terminarz betard sparta