Spartanie w finale cyklu Tauron SEC na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Maciej Janowski i Bartłomiej Kowalski wystąpili w 4. finale cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy na Stadionie Śląskim. Nasz kapitan po upadku w trzeciej serii startów nie mógł jednak kontynuować rywalizacji, został zabrany na dodatkowe badania – pomimo to sklasyfikowany został na 11. miejscu. Bartłomiej Kowalski był dwunasty. Zwycięzcą cyklu został Andrzej Lebiediew.

Startujący z dziką kartą Bartłomiej Kowalski pod taśmą ustawił się w biegu 2. Pomimo niezbyt dobrego startu nasz zawodnik przedarł się po zewnętrznej na trzecią pozycję, a następnie na prostej wyskoczył przed Timo Lahtiego; Szwed zdołał jednak odzyskać drugie miejsce, a Spartanin zdobył 1 punkt.

Chwilę później wystartował też Maciej Janowski, który na dystansie przedarł się na drugą pozycję, na której przeciął potem linię mety. Wyścig wygrał Robert Chmiel, trzeci był Jewgienij Kostygow, a czwarty – Piotr Pawlicki.

W kolejnej serii startów Bartłomiej Kowalski bardzo dobrze ruszył spod bandy, dzięki czemu znalazł się prowadzeniu, choć blisko jego tylnego koła pozostał Andrzej Lebiediew. Łotysz minął potem naszego zawodnika, jednak Spartanin do swojego dorobku dodał 2 punkty. Następnie nasz kapitan w świetnym stylu wygrał bieg 7., prowadzając z dużą przewagą od startu do mety.

W biegu 9. świetną rywalizację z Jacobem Thorssellem i Leonem Madsenem prowadził Maciej Janowski, mający tego wieczoru świetne tempo – niestety na ostatnim łuku zaliczył upadek po zahaczeniu o motocykl Szweda, z którym wcześniej walczył o pozycję. Nasz kapitan nie był w stanie kontynuować zawodów i został zabrany karetką do szpitala na dalsze badania. W tym wyścigu defektował też motocykl Bartłomieja Kowalskiego.

Młodszy ze Spartan kontynuował rywalizację na Stadionie Śląskim, pod taśmą ustawiając się ponownie w wyścigu 16. Nasz zawodnik dobrze wystartował i z łuku wyszedł na drugiej pozycji, broniąc się przed atakami Toma Brennana; potem bieg przerwany został po upadku Jewgienija Kostygowa, jednak wyniki zostały zaliczone.

Bartłomiej Kowalski w ostatniej serii startów w „Kotle Czarownic” niestety na starcie wjechał w taśmę, przez co został wykluczony. Spartanin w zawodach zgromadził łącznie 5 punktów i zakończył je na 12. miejscu. Na pozycji 11. sklasyfikowany został Maciej Janowski.

Indywidualnym Mistrzem Europy został Andrzej Lebiediew, a 4. finał Tauron SEC wygrany został przez Andersa Thomsena; na podium stanęli też Leon Madsen oraz Kacper Woryna.