Znamy wyniki losowania półfinałów MONSTER ENERGY FIM SPEEDWAY WORLD CUP 2023

Znamy wyniki losowania półfinałów MONSTER ENERGY FIM SPEEDWAY WORLD CUP 2023

Poznaliśmy obsadę półfinałów Monster Energy FIM Speedway World Cup 2023. Najbardziej prestiżowe zawody drużynowe powracają na legendarnym Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu między 25 a 29 lipca.

W roku, w którym żużel obchodzi swoje stulecie, Monster Energy FIM SWC powraca do kalendarza po raz pierwszy od 2017 roku.

Mistrzostwa Świata w tym formacie będą się odbywać co trzy lata jako część wizji globalnego organizatora Warner Bros. Discovery Sports, aby ożywić popularny turniej, który będzie składał się z czterech wieczorów pełnych zaciętego ścigania i wyłoni nowych drużynowych mistrzów świata.

Polska, która ośmiokrotnie wygrywała drużynowy puchar świata, jako gospodarz ma zapewniony udział w finale, który odbędzie się w sobotę, 29 lipca. Nasza reprezentacja postara się obronić trofeum im. Puchara Ove Fundina, które zdobyła na stadionie Alfreda Smoczyka w Lesznie na ostatnim Finałowym Monster Energy FIM SWC, który miał miejsce sześć lat temu. Dołączą do nas zwycięzcy dwóch półfinałów, które odbędą się we wtorek, 25 lipca i środę, 26 lipca. Skład uzupełnią zwycięzcy barażu ‚Race Off‚, zaplanowanego na piątek 29 lipca, w którym wystąpią drużyny z drugiego i trzeciego miejsca z obu półfinałów.

Obrońcy tytułu zeszłorocznych mistrzów świata par FIM Speedway of Nations – Australia, oraz wicemistrzowie, Wielka Brytania, zostali rozdzieleni w wyniku losowania półfinałów. Brytyjczycy rozpoczną swój udział w turnieju w Półfinale 1, który odbędzie się 25 lipca, podczas gdy Australijczycy rozpoczną swoją walkę o podwójne mistrzostwo świata w Półfinale 2, który odbędzie się 26 lipca. W Półfinale 1, aktualni mistrzowie świata FIM SON z 2021 roku, Wielka Brytania, zmierzą się z trzykrotnymi zwycięzcami Monster Energy FIM SWC, Szwecją, która po raz ostatni sięgnęła po ten tytuł w 2015 roku. W tym samym półfinale wezmą udział również Czechy, które w imponującym stylu zajęły piąte miejsce w FIM SON 2022, oraz Niemcy, którzy dążą do swojego pierwszego występu w finale FIM SWC.

Tymczasem dwukrotni zwycięzcy, Australia, rozpoczynają swoją walkę o pierwszy złoty medal FIM SWC od 2002 roku, przeciwko Danii, która zdobyła czterokrotnie Puchar Ove Fundina: w 2006, 2008, 2012 i 2014 roku. W drugim półfinale wystąpi również Finlandia, zeszłoroczny zaskakujący finalista FIM SON, który nigdy nie dotarł do barażu ani finału. Francja przechodzi już do historii, ponieważ jej reprezentacja po raz pierwszy wystąpi w półfinale FIM SWC. Uzupełniają oni stawkę Półfinału 2 i postarają się powtórzyć rezultat z 2021 roku, którym było dotarcie do finału FIM SON – pierwszego i jedynego występu tego kraju w jakimkolwiek finale drużynowym na świecie.

Czeka nas niesamowity tydzień emocji i rozrywki, zarówno na treoze jak i poza nim. Powrót Monster Energy FIM SWC 2023 z pewnością będzie niezapomnianym wydarzeniem dla fanów z całej Polski i ze świata!

W pierwszej kolejności bilety na Monster Energy FIM SWC są dostępne wyłącznie dla posiadaczy karnetów sezonowych Betard Sparty Wrocław. Start przedsprzedaży dzisiaj, tj. wtorek 30 maja od godziny 14:00 na stronie: bilety.wts.pl i potrwa przez 24 godziny. W drugim etapie przedsprzedaży, który ruszy w środę 31 maja o 14:00, do sprzedaży otwartej trafią bilety na turnieje półfinałowe (wtorek 25.07 i środa 26.07) oraz baraż (piątek 28.07). Wszyscy fani, którzy zakupią bilety na piątkowy baraż w tej sprzedaży, otrzymają prawo do wcześniejszego zakupu biletów na finał.

Otwarta sprzedaż biletów na Wielki Finał Monster Energy FIM SWC rozpoczyna się we wtorek, 6 czerwca o godzinie 14:00.

 

LOSOWANIE PÓŁFINAŁU MONSTER ENERGY FIM SPEEDWAY WORLD CUP 2023:

PÓŁFINAŁ 1 (WTOREK, 25 LIPCA): Wielka Brytania, Szwecja, Czechy, Niemcy.
PÓŁFINAŁ 2 (ŚRODA, 26 LIPCA): Australia, Dania, Finlandia, Francja.

swc