Maksym doczekał się medalu MIMP!

Pomimo młodego wieku osiągnął już bardzo dużo. Jest w końcu aktualnym młodzieżowym Mistrzem Świata i w tym roku zmierza po kolejny tytuł. W piątek do „metryczki” ze swoimi indywidualnymi osiągnięciami dopisał brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Już przed zawodami Torres był stawiany w ścisłym gronie głównych kandydatów do złotego medalu. Za nim przemawiały wyniki z tegorocznego sezonu, a dodatkowym atutem miał być tor. W końcu Maksym pochodzi z Częstochowy i zna obiekt przy ul. Olsztyńskiej znakomicie. My woleliśmy podejść do tematu startu spartanina ze spokojem, bo hurraoptymizm może zgubić nawet największych pewniaków. Maksym ocierał się wcześniej o podium MIMP, ale nigdy na nim nie stanął. W 2015 roku był czwarty, w 2016 roku ze startu w finale wyeliminowała go kontuzja, a w 2017 roku był szósty. Jak widać szczęścia do tych zawodów Drabik do tej pory nie miał…
Przełom nastąpił w tegorocznym finale.

Maksym, jak zawsze niezwykle skoncentrowany, odjechał kolejne dobre, jednak nie idealne zawody. Na częstochowskiej SGP Arenie w piątek niepodzielnie rządził kto inny – Daniel Kaczmarek wywalczył tytuł z kompletem punktów. To, że jest niezwykle szybki potwierdzał z biegu na bieg, a w 10 gonitwie pokonał między innymi Torresa. Nasz junior w fazie zasadniczej musiał też uznać wyższość Bartosza Smektały i Sebastiana Niedźwiedzia. Po 20 wyścigach Kaczmarek świętował triumf, a do wyłonienia Wicemistrza Polski potrzebny był bieg dodatkowy, bo Drabik i Smektała mieli po 12 punktów. Podczas ostatniej gonitwy częstochowskich zawodów junior FOGO Unii Leszno drugi raz tego dnia ograł spartanina i zapewnił sobie srebrny medal.
Maksym, gratulujemy brązowego medalu! Teraz czas na kolejne wyzwania – w sobotę finał IMP w Lesznie, a w niedzielę PGE IMME w Gdańsku. Trzymamy kciuki za żużlowców Betard Sparty Wrocław.

W finale MIMP startował też Patryk Wojdyło. Nasz junior zdobył zaledwie jeden punkt.

1. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń) – 15 (3,3,3,3,3)

2. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 12+3 (3,3,1,2,3)