Magic wyczarował srebro IMP!

„Maciej Janowski nie ma układu nerwowego” – komplementowali kapitana Betard Sparty Wrocław komentatorzy Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski na antenie NSport+. I rzeczywiście Magic w Lesznie pokazał, że ma stalowe nerwy oraz niesamowite umiejętności, bo wielu innych zawodników po tak nieudanym początku turnieju już by się nie podniosło, ale nie Maciej.


Dla tych, którzy nie śledzili finału IMP wyjaśniamy, że spartanin rozpoczął walkę od 0 w pierwszym swoim wyścigu i defektu w drugim. Potem jechał wręcz koncertowo. Trzy z rzędu wygrane biegi dały mu awans do barażu. W nim nasz zawodnik zajął drugie miejsce i wraz z Piotrem Pawlickim awansowali do wielkiego finału. Tam czekali już na nich dwaj najlepsi żużlowcy fazy zasadniczej IMP, czyli Bartosz Zmarzlik i Janusz Kołodziej.
Wyścig, który decydował o miejscach na podium miał dwie odsłony. W pierwszej został przerwany już po kilku sekundach. Po incydencie z udziałem Zmarzlika i Pawlickiego sędzia podjął niełatwą decyzję o wykluczeniu lidera Cash Broker Stali Gorzów. W powtórce finału zdecydowanie najszybszy był Piotr Pawlicki i to on po raz pierwszy w swojej karierze został Indywidualnym Mistrzem Polski. O srebrny medal pasjonującą walkę przez cztery okrążenia toczyli Janowski i Kołodziej. Górą wyszedł z niej wrocławianin i srebrny medal IMP jedzie do Wrocławia.

W turnieju miał też startować Maksym Drabik. Niestety, Torres w ostatniej chwili musiał się wycofać z rywalizacji z powodu problemów żołądkowych.
Jeszcze garść statystyk: to czwarty medal Magica wywalczony w IMP. Nasz lider ma na koncie złoto, srebro i dwa brązy. Tak trzymać!

Bieg po biegu:

1. Dudek, Zmarzlik, Smektała, Janowski

2. Pawlicki, Suchecki, Kołodziej, Woźniak

3. Kościuch, Pawlicki, Woryna, Kaczmarek

4. Protasiewicz, Szczepaniak, Miedziński, Nowak

5. Zmarzlik, Szczepaniak, Woryna, Suchecki

6. Kołodziej, Kościuch, Miedziński, Janowski (d)

7. Pawlicki, Protasiewicz, Kaczmarek, Dudek

8. Smektała, Pawlicki, Jędrzejak, Woźniak


9. Kołodziej, Zmarzlik, Nowak, Kaczmarek


10. Janowski, Protasiewicz, Suchecki, Pawlicki (w)


11. Woźniak, Miedziński, Dudek, Woryna


12. Smektała, Szczepaniak, Pawlicki, Kościuch

13. Zmarzlik, Pawlicki, Miedziński, Pawlicki

14. Janowski, Szczepaniak, Kaczmarek, Woźniak

15. Dudek, Kościuch, Nowak, Suchecki

16. Protasiewicz, Kołodziej, Woryna, Smektała

17. Zmarzlik, Protasiewicz, Woźniak, Kościuch

18. Janowski, Pawlicki, Woryna, Nowak

19. Kołodziej, Pawlicki, Dudek, Szczepaniak

20. Smektała, Miedziński, Suchecki, Kaczmarek

Półfinał. Pawlicki, Janowski, Smektała, Protasiewicz

Finał. Pawlicki, Janowski, Kołodziej, Zmarzlik (w)