Krawczyk i Kowalski wraz z reprezentacją Polski ze złotem DME U23

Żużlowa Reprezentacja Polski po raz kolejny zdobyła złoto Drużynowych Mistrzostw Europy U23 w składzie: Bartłomiej Kowalski, Jakub Krawczyk, Bartosz Bańbor, Wiktor Przyjemski i Mateusz Cierniak. Polacy zdobyli w Krakowie łącznie 43 punkty, dominując w starciu z Czechami, Danią i Szwecją. Bartłomiej Kowalski zawody zakończył z 8 punktami na koncie, a Jakub Krawczyk z „6”; komplet zdobył Mateusz Cierniak.

Dla Polaków mistrzostwa zainaugurował Wiktor Przyjemski, zdobywając dwa punkty – wygrał Benjamin Basso, którego reprezentant naszego kraju cały czas próbował gonić. 3 punkty zdobył potem Bartosz Bańbor, który wygrał tego dnia jeszcze dwa biegi, pokazując swoje dobre tempo; oprócz tego raz na mecie meldował się jako trzeci, raz jako drugi. Najwięcej „oczek” w dla Reprezentacji Polski zdobył Mateusz Cierniak, który zgromadził komplet w Krakowie, nie dając swoim rywalom absolutnie żadnych szans.

Od zwycięstwa w swoim biegu zawody rozpoczął też Jakub Krawczyk, który szybko i pewnie znalazł się na prowadzeniu. Spartanin okazał się też najlepszy w biegu 7., pokonując Daniela Klimę, Rasmusa Karlssona, ale też Mikkela Andersena. Niestety potem nasz zawodnik zaliczył upadek na trzecim okrążeniu wyścigu 11, przez co został wykluczony – nie kontynuował już rywalizacji.

Także Bartłomiej Kowalski wygrał swój pierwszy wyścig, za plecami dowożąc innego nasza zawodnika, Mikkela Andersena reprezentującego Danię. Niestety w kolejnym biegu żużlowiec zaliczył upadek, gdy jechał na pierwszej pozycji – Spartanin kontynuował jednak zawody, zdobywając potem 2 punkty w starciu przeciwko, chociażby Bastianowi Pedersenowi czy Rasmusowi Karlssonowi. Potem nasz zawodnik do dorobku reprezentacji dodał pewnie zdobyte 3 punkty, które cały Polakom jeszcze większą przewagę nad Czechami. Nieszczęśliwie Bartłomiej Kowalski także zakończył Drużynowe Mistrzostwa Europy upadkiem w biegu 19.

Reprezentacja Polski, zdobywając 43 punkty, pewnie sięgnęła po tytuł DME U24 w Krakowie. Drudzy byli Czesi, którzy zgromadzili 31 punktów, a trzeci Duńczycy z 25 punktami – w barwach brązowych medalistów Mikkel Andersen, nasz kolejny zawodnik, zdobył 5 „oczek”.