DOBRY WYSTĘP SPARTAN W PRADZE

Za nami 3 runda walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu, która odbyła się na stadionie Marketa w Pradze. Bardzo dobre wspomnienia z tego toru posiadali liderzy Betard Sparty Wrocław.  W poprzednim roku najlepiej pokazał się kapitan Sparty – Maciej Janowski, zwycięzca pierwszego dnia otwierającego cały cykl Speedway Grand Prix w Pradze, a trzecie miejsce zajął Tai Woffinden, który na najwyższym stopniu podium stawał aż trzykrotnie w latach 2013,2014 oraz 2015. W drugim dniu zawodów o Grand Prix Czech ponownie podium należało do zawodników Betard Sparty Wrocław. Zawody wygrał Artiom Łaguta, a na drugim stopniu stanął Maciej Janowski.  W tegorocznym turnieju ponownie Wrocławianie prezentowali się na wysokim poziomie. Najlepszy po rundzie zasadniczej okazał się Tai Woffinden, który po minimalnie słabszym pierwszym wyścigu w kolejnych nie dawał szans rywalom przyjeżdżając do mety daleko z przodu zapewniając sobie pierwszeństwo do wyboru pola w pierwszym półfinale. Pozostali Spartanie mimo delikatnych problemów podczas zawodów również zapewnili sobie udział w fazie finałowej. W pierwszym biegu półfinałowym mogliśmy oglądać całą trójkę zawodników Betard Sparty Wrocław.  Najlepszym startem z dwóch pierwszych pól popisali się Tai Woffinden i Maciej Janowski, jednak na wyjściu z pierwszego łuku szybszy okazał się „Magic”, który nie oddał prowadzenia do samej mety. Za jego plecami z bezpieczną przewagą nad trzecim Danielem Bewleyem dojechał Tai Woffinden, dzięki czemu w wielkim finale mogliśmy oglądać dwóch Spartan.  Start w wielkim finale niestety pechowo zakończył się dla Macieja Janowskiego, który podczas startu dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki wyścigu. W drugim podejściu od startu nie dał szans rywalom Martin Vaculik, który zwyciężył Grand Prix w Pradze. Na drugim stopniu podium stanął Tai Woffinden, a trzecie miejsce zajął Jason Doyle.