Awans Magica do GP Challenge

Trzech żużlowców Betardu Sparty Wrocław uczestniczyło w sobotnim półfinale eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata, który odbył się w chorwackim Gorican. Awans do finałowego turnieju w Lonigo wywalczyć zdołał jedynie Maciej Janowski.

„Magic” znalazł się w najlepszej siódemce dość pewnie – zdobyte przez niego 10 punktów pozwoliły mu na zajęcie czwartego miejsca. Niestety do Challenge nie zdołali zakwalifikować się Jurica Pavlic oraz Troy Batchelor. Jeżdżący na swoim rodzinnym torze Jura przegrał z Martinem Smolinskim bieg o ósmą lokatę, który dawał prawo startu w Lonigo jako rezerwowy. Pech nie ominął także Troya Batchelora, który w swoim decydującym wyścigu najechał taśmę. Australijczyk w rezultacie zajął dziesiąte mejsce z dorobkiem siedmiu punktów.

Wyniki:

1. Hans Andersen (Dania) – 12 (3,3,3,2,1)
3. Linus Sundstroem (Szwecja) – 11+3 (2,2,3,1,3) + 1. miejsce w biegu o 2. pozycję
3. Janusz Kołodziej (Polska) – 11+2 (3,3,1,3,1) + 2. miejsce w biegu o 2. pozycję
4. Maciej Janowski (Polska) – 10 (3,1,2,3,1)
5. Thomas H. Jonasson (Szwecja) – 10 (1,2,2,2,3)
6. Peter Kildemand (Dania) – 9 (0,3,0,3,3)
7. Matej Zagar (Słowenia) – 9 (2,u,1,3,3)
—————————————————
8. Martin Smolinski (Niemcy) – 8+3 (1,1,2,2,2) + 1. miejsce w biegu o 8. pozycję