Spartanie w inauguracji SPG2 w Malilli

Zawodnicy Betard Sparty Wrocław oraz U24 Beckhoff Sparty Wrocław wystąpili na torze w szwedzkiej Malilli na inaugurację Indywidualnych Mistrzostwa Świata Juniorów. Francis Gusts sklasyfikowany został na miejscu 10., Jakub Krawczyk na 11.– najlepiej zaprezentował się William Drejer, który wystąpił w półfinale (zawody zakończył ostatecznie na miejscu 8.). Na podium stanęli sami Polacy; wygrał Wiktor Przyjemski, drugi był Bartosz Bańbor, a trzeci Sebastian Szostak.

Jakub Krawczyk dobrze ruszył spod taśmy, jednak dźwignęło go, przez co na czele znalazł się Mikkel Andersen; następnie po wewnętrznej przemknął Bastian Pedersen. Nasz junior pierwszy bieg zakończył więc na trzeciej pozycji.

W biegu 3. na torze pojawił się kolejny z naszych młodzieżowców, Francis Gusts – wystartował on bardzo dobrze, zabrał prędkości po szerokiej i przedarł się na miejsce drugie za pierwszym łukiem. Potem ruszył w pogoń za Bartoszem Bańborem, puszczając się blisko bandy i odważnie atakując Polaka; ostatecznie zawodnikiem naszej ekipy zdobył 2 punkty.

Chwilę później zawody zainaugurował też William Drejer, żużlowiec U24 Beckhoff Sparty Wrocław – na przeciwległej prostej wyjechał on przed Sebastiana Szostaka, który popełnił błąd na wyjściu z łuku. Na czele przewagę zbudował Nazar Parnicki, a nasz zawodnik musiał odeprzeć atak Philipa Hellstroema-Baengsa, co mu się udało.

Bieg 5. był starciem Polaków – kosmicznie wystartował Jakub Krawczyk, który już na pierwszym łuku miał sporą przewagę, która ostatecznie dała mu 3 punkty. Za nimi linię mety przecięli kolejno Wiktor Przyjemski, Bartosz Bańbor i Sebastian Szostak.

Podobnie w kolejnym starcie pod taśmy ruszył William Drejer, który zjechał potem do zewnętrznej, nabrał prędkości i szybko zbudował przewagę nad rywalami – wygrał swój pierwszy wyścig tego wieczoru.

Wielkie emocje widzom w Malilli zapewnił Francis Gusts, który agresywnie wszedł pod łokieć Bastiana Pedersena, dzięki czemu zdobył 2 punkty, pomimo gorszego pokonania pierwszego okrążenia.

Na starcie wyścigu 9. podniosło się przednie koło Jakuba Krawczyka, przez co też stracił możliwość walki z Philipem Hellstroemem-Baensgem i Mathiasem Pollestadem na pierwszym łuku – nasz zawodnik walczył jeszcze o zbliżenie się do rywali, jednak zbudowali oni przewagę. Spartanin zgarnął ostatecznie 1 „oczko”.

W biegu 10. po raz pierwszy na torze bezpośrednio miała spotkać się dwójka naszych zawodników, Francis Gusts oraz William Drejer – niestety jednak drugi z nich wjechał w taśmę. Spartanin w powtórce bardzo dobrze wystartował i nie dał założyć się Wiktorowi Przyjemskiemu, jednak został minięty przez Mikkela Andersena, który odważnie jechał przy bandzie, a także na kresce przez wspomnianego wcześniej Polaka.

Francis Gusts i Jakub Krawczyk zmierzyli się ze sobą w wyścigu 13. – lepsze starty zaliczyli ich rywale, Leon Flint oraz Nazar Parnicki. Najpierw na pozycji trzeciej był Kuba Krawczyk, jednak na dystansie minął go Francis Gusts i to on zdobył punkt. Z takim samym rezultatem swój kolejny bieg zakończył William Drejer; nie zaliczył on najlepszego startu, ale potem nadrobił dystans do rywali i wyprzedził Bastiana Pedersena, a nawet atakował Mathiasa Pollestada.

W biegu 17. świetnie spod taśmy ruszył Jakub Krawczyk, jednak pojechał potem szerzej – wyprzedzili go William Drejer, także nasz zawodnik i ostateczny zwycięzca tego wyścigu, oraz Villads Nagel.

Wyścig 19. przerwany został po upadku Mathiasa Pollestada; w powtórce Francis Gusts zaczął ostro szukać prędkości po zewnętrznej, co dawało mu szansę na walkę z Sebastianem Szostakiem, ale ostatecznie Anton Jansson wykorzystał miejsce pozostawione mu przez naszego żużlowca i wyprzedził go.

Ze Spartan do półfinałów awansował William Drejer – Francis Gusts oraz Jakub Krawczyk zawody zakończyli po fazie zasadniczej na miejscach numer 10, oraz 11.

William Drejer wystąpił w pierwszym w półfinale, w którym ostatecznie na mecie zameldował się jako czwarty po problemach na pierwszym łuku. W turnieju sklasyfikowany został na miejscu 8., po zdobyciu 9 punktów.

Turniej w Malilli wygrany został przez Wiktora Przyjemskiego, drugi był Bartosz Bańbor, a trzeci – Sebastian Szostak.