Dan Bewley trzeci w półfinale rundy Speedway Grand Prix w Warszawie

Dan Bewley Grand Prix w Warszawie ukończył na 7 miejscu po ukończeniu drugiego półfinału na trzeciej pozycji. Tai Woffinden sklasyfikowany został na miejscu 11, a Bartłomiej Kowalski, pełniący rolę rezerwowego, na pozycji 17 po występie w jednym biegu, w którym nie punktował. Tą rundę Speedway Grand Prix wygrał Jason Doyle.

W swoim pierwszym biegu Tai Woffinden zmierzył się z reprezentantami Polski, Bartoszem Zmarzlikiem i Mateuszem Cierniakiem, oraz Jackiem Holderem. Na dystansie nasz zawodnik najpierw minął Jacka Holdera, a następnie na półmetku wyprzedził Mateusza Cierniaka, rzucając się w pościg za Bartoszem Zmarzlikiem. Ostatecznie w tym biegu zdobył on 2 punkty.

Drugi w swoim pierwszym biegu był też inny żużlowiec Betard Sparty Wrocław, Dan Bewley – z pierwszego łuku wyszedł on najlepiej, jednak na dystansie zdołał wyprzedzić go Szymon Woźniak. Za ich plecami linię mety przekroczyli Fredrik Lindgren i Dominik Kubera.

W biegu 5. Pojawiło się trzech żużlowców Betard Sparty Wrocław – oprócz Taia Woffindena i Dana Bewleya był to Bartłomiej Kowalski, który na tor wyjechał po tym, jak za niepojawienie się pod taśmą na czas wykluczony został Leon Madsen. 3 punkty powędrowały na konto Taia Woffindena, 2 zdobył za to Tai Woffinden. Jako trzeci na metę dojechał Andrzej Lebiediew, a nie zapunktował Bartłomiej Kowalski, który jednak do końca wyścigu podejmował atakować Łotysza.

Tai Woffinden na torze ponownie pojawił się w wyścigu 11, w którym niestety nie punktował. W następny biegu 3 „oczka” zdobył za to Dan Bewley – wystartował on najlepiej i pewnie prowadził przez całe cztery okrążenia, Gorzej poradził sobie w kolejnym swoim występie, gdzie startował z drugiego pola (tak jak Tai Woffinden w biegu 11.), z którym problemy mieli praktycznie wszyscy zawodnicy – linię mety przekroczył jako czwarty.

W wyścigu 16. pojechał Tai Woffinden, jednak pomimo walki i pogoni za Janem Kvechem nie zdołał zapunktować. Nasz zawodnik lepsze tempo zaprezentował w swoim następnym biegu, w którym ostatecznie zdobył 1 „oczko”, jednak pozostawał on blisko Szymona Woźniaka i walczył o lepszą pozycję.

W swoim ostatnim biegu w fazie zasadniczej turnieju Dan Bewley był trzeci, co uplasowało go na ósmej pozycji w tabeli po czterech seriach startów – tym samym awansował on do półfinału, w którym startował z drugiego pola. Spartanin nie zaliczył on w nim najlepszego startu, jednak na dystansie zdołał minąć Szymona Woźniaka; atakował on jeszcze Martina Vaculika, ale ostatecznie bieg zakończył na trzeciej pozycji. Tym samym rywalizację na PGE Narodowym skończył w drugim półfinale.

Grand Prix w Warszawie wygrał Jason Doyle, drugi był Bartosz Zmarzlik a trzeci – Robert Lambert.