Żużlowcy WTS Sparty Wrocław wygrywają na inaugurację DMPJ

W Ostrowie Wielkopolskim odbyła się inauguracyjna runda tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w grupie E, w której jeżdżą: WTS Sparta Wrocław, Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów, Duda Investment Ciesiółka Autogroup Unia Leszno, Ultrapur Start Gniezno i Czech ACCR Junior Team (ostatnia ekipa, ze względu na format czwórmeczów, tym razem pauzowała). Zawody w Ostrowie wygrali nasi zawodnicy, którzy zgromadzili 42 punkty – najlepiej z nich spisał się Filip Seniuk (10 pkt.).

Turniej DMPJ zainaugurował bieg wygrany przez naszego zawodnika, Kacpra Andrzejewskiego. Potem zaliczył on gorszy występ, w którym linie mety przeciął jako czwarty, szybko jednak wrócił do zdobywania punktów – w wyścigu 12. był drugi, za to w 17. ponownie zgarnął „3”. Ostatecznie zdobył 8 „oczek”, czyli tyle samo co Marcel Kowolik, który zawody w Ostrowie zaczął od drugiego miejsca, potem wygrał kolejne swoje biegi; w ostatnim uległ on zawodnikom z przeciwnych zespołów, nie punktując.

Tendencję zwyżkową w swoich występach widać było także u Nikodema Mikołajczyka – nie zapunktował w swoim pierwszym wyjeździe na tor, jednak w kolejnych dwóch wyścigach metę przecinał jako drugi, a na koniec zanotował „3”. Zawody zakończył z 7 punktami na koncie.

9 punktów w Ostrowie Wielkopolskim zdobył Jakub Krawczyk, który wygrał trzy z czterech biegów, w których brał udział. Spartanin w wyścigu 13. zaliczył upadek, jednak był w stanie kontynuować jazdę, wygrać bieg 19. i przyczynić się znacznie do dobrego wyniku WTS Sparty Wrocław.

Najlepszy występ podczas inauguracji DMPJ zaliczył za to Filip Seniuk, wygrywając dwa swoje wyścigi, a w dwóch kolejnych zdobywając 2 „oczka” – łącznie zgromadził on 10 punktów.

Gospodarzem kolejnych zawodów rozgrywanych w ramach DMPJ w grupie E będzie Czech ACCR Junior Team, czyli młodzieżowa reprezentacja Czech – odbędą się one 12 maja.