Znamy składy na Race Off w ramach DPŚ

Znamy składy na Race Off w ramach DPŚ

Szwedzi, Australijczycy, Czesi i Francuzi zmierzą się w emocjonującym piątkowym barażu Monster Energy FIM Speedway World Cup, walcząc o ostatnie miejsce w sobotnim finale. Tam czekają już  gospodarze turnieju – Polacy oraz zwycięzcy półfinału 1 – Brytyjczycy i triumfatorzy półfinału 2 – Duńczycy.

Składy wszystkich ekipy startujących w piątkowym turnieju są takie same, jak w półfinałach, ale menedżerowie poszczególnych ekip przetasowali kolejność zawodników i dokonując także zmian na pozycji rezerwowego.

Przypomnijmy, że w każdej drużynie jest czterech podstawowych zawodników i wspomniany rezerwowy pod nr 5, który może zostać wezwany do akcji w dowolnym momencie przez menadżera drużyny. Może on wziąć udział w maksymalnie pięciu biegach, a także w dodatkowym biegu jako rezerwa taktyczna.

Australia w półfinałach straciła zaledwie punkt do zwycięzców z Danii, i wystawiła na race Off niezmienioną drużynę w niebieskich kaskach. Ich kwartet startowy tworzą Jack Holder, Jason Doyle i Max Fricke, a także Jaimon Lidsey, który w swoim debiucie w Monster Energy FIM SWC zdobył 16 punktów. Pod numerem 5 znalazł się doświadczony Chris Holder.

Szwed Morgan Andersson zdecydował, że zawodnikiem z 5-tką będzie Fredrik Lindgren. Czwórkę startową tworzą: Jacob Thorssell, Antonio Lindback i Oliver Berntzon oraz ubiegłoroczny zwycięzca FIM GP Challenge, Kim Nilsson. Z tego jasno wynika, że Lindgren, może mieć bardzo pracowity wieczór na Olimpijskim, bo Andersson przygotowuje się do rzucenia go do akcji, kiedy tylko będzie będzie taka konieczność.

Czesi zdecydowali się wystawić z numerem 5 swojego najsilniejszego zawodnika Vaclava Milika.  W półfinale popularny Vaszek zdobył 11 punktów.  Na pozycjach 1-4 znaleźli się: Jan Kvech, Petr Chlupac, Daniel Klima i Hynek Stichauer.

Stawkę Race Off w czerwonych kaskach uzupełniają Francuzi, którzy awansując dalej już napisali kawałek historii rodzimego żużla.  Laurent Sambarrey przesunął na pozycję nr 5 Dimitria Berge, który zdobył w półfinale aż 14 punktów. Kwartet startowy „trójkolorowych” to: David Bellego, Mathieu Tresarrieu, Mathias Tresarrieu, a także Stevena Goreta.

Składy uczestników barażu (piątek, 28.07.2023)

Francja (kask czerwony)
1. David Bellego (captain)
2. Steven Goret
3. Mathieu Tresarrieu
4. Mathias Tresarrieu
5. Dimitri Berge
Manager: Laurent Sambarrey

Australia (kask niebieski)
1. Jack Holder
2. Jason Doyle (captain)
3. Max Fricke
4. Jaimon Lidsey
5. Chris Holder
Manager: Mark Lemon

Szwecja (kask biały)
1. Oliver Berntzon
2. Jacob Thorssell
3. Antonio Lindback
4. Kim Nilsson
5. Fredrik Lindgren (captain)
Manager: Morgan Andersson

Czechy (kask żółty)
1. Hynek Stichauer
2. Jan Kvech
3. Petr Chlupac
4. Daniel Klima
5. Vaclav Milik (captain)
Manager: Zdenek Schneiderwind

Zapraszamy na baraż (Race Off) na Stadion Olimpijski we Wrocławiu. Bilety na to wydarzenie dostępne są na bilety.wts.pl. Początek zawodów o godzinie 19.00 w piątek, 28 lipca.