WTS w tran-SPORT-owej „Jedenastce” MPK Wrocław

WTS w tran-SPORT-owej „Jedenastce” MPK Wrocław

Zachęcanie mieszkańców Wrocławia do aktywności fizycznej i korzystania z komunikacji miejskiej, czyli do „TranSPORTu” – to tylko jeden z celów porozumienia podpisanego przez MPK Wrocław i dziesięć klubów sportowych, w tym WTS Sparty.

Do porozumienia, obok WTS Sparty, przystąpiły: piłkarski Śląsk Wrocław, Gwardia Wrocław, MKS Juvenia Wrocław, Panthers Wrocław, Szarża Wrocław, Śląsk Wrocław Basketball, Śląsk Wrocław Handball, Ślęza Wrocław i Volley Wrocław.

MPK Wrocław, które od lat jest partnerem naszego klubu, stawia sobie nowe wyzwania – chce nie tylko przewozić mieszkańców miasta, ale również angażować się w jego życie – także to sportowe. Spółka mocno zacieśni, i tak już dobrze układającą się, współpracę z wrocławskimi klubami i drużynami.

To nie przypadek, że porozumienie podpisano właśnie teraz. Na całym świecie, z uwagi na pandemię, mniej się ruszamy i rzadziej uprawiamy sport. Nie mogliśmy też podejmować niektórych aktywności fizycznych. Dlatego MPK oraz wrocławskie kluby sportowe chcą wspólnie przypominać mieszkańcom o tym, jak ważny jest ruch.

Bardzo mnie cieszy, że tak wiele klubów sportowych chce współpracować z MPK Wrocław, bo MPKocha sport. – mówi prezes spółki Krzysztof Balawejder. – Razem z nimi tworzymy mocną „jedenastkę”, której przyświeca ważny cel: „TranSPORT”, czyli popularyzacja aktywności fizycznej i transportu zbiorowego. Dzięki pierwszemu zadbamy o zdrowie wrocławian, dzięki drugiemu – o zdrowie naszej planety.

– Wiemy o tym doskonale, że MPK Wrocław kocha sport. Nasza współpraca to wiele płaszczyzn, które stale się rozwijają. Liczę, że nadal specjalne tabory transportu miejskiego będą przywozić i odwozić naszych kibiców z meczów Betard Sparty Wrocław na Stadionie Olimpijskim. Cieszę, się, że łączą nas też działania pro-ekologiczne – udowadnia to na co dzień MPK i nasz klub, który włącza się coraz mocniej w kampanię prowadzoną przez Ekstraligę Żużlową, pokazującą „zieloną stronę czarnego sportu”. Teraz wspólnie będziemy jeszcze mocniej promować aktywne spędzanie wolnego czasu i zdrowy styl życia. To dla klubu sportowego jest wręcz naturalny kierunek działania – mówi Andrzej Rusko, prezes WTS.  

PREAMBUŁA

W trosce o zdrowie mieszkańców Wrocławia, doceniając doniosłą historię wrocławskiego sportu będącą źródłem dumy z naszej małej ojczyzny, podejmujemy wspólne działania na niespotykaną dotąd skalę, które mają na celu:

  • budowę trwałych relacji w sferze sportu oraz biznesu pomiędzy klubami sportowymi a MPK Wrocław i wrocławianami;
  • szeroko rozumianą wzajemną promocję działań podejmowanych przez sygnatariuszy porozumienia;
  • umożliwienie uczestniczenia Klubu w wydarzeniach organizowanych przez MPK oraz uczestnictwa MPK w wydarzeniach organizowanych przez Klub, takich jak np. dni sportu, turnieje, dni otwarte itp.;
  • budowanie pozytywnego wizerunku podmiotów, które angażują się w rozwój transportu publicznego jako środka komunikacji;
  • popularyzowanie sportu wśród wrocławian jako najlepszego sposobu na utrzymanie zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego;
  • popularyzowanie komunikacji miejskiej jako bardziej ekologicznej i ekonomicznej alternatywy dla transportu indywidualnego.