WTS Sparta Wrocław w finałach DMPJ

Spartanie w ostatnim półfinale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Bydgoszczy zdobyli łącznie 35 punktów, pokonując zawodników Innpro ROW Rybnik i Kronos II Włókniarza Częstochowy, dzięki czemu zapewnili sobie awans do finału. Świetnie zaprezentował się Marcel Kowolik, który łącznie zdobył 16 punktów.

Marcel Kowolik zawody w Bydgoszczy rozpoczął od drugiego miejsca w pierwszym biegu – po starcie na tej właśnie pozycji wyjechał z pierwszego łuku, na którym pojechał bliżej bandy. W kolejnym swoim wyścigu Spartanin trzymał się ścieżki po zewnętrznej, dzięki czemu złapał prędkość i objechał swoim rywali, wygrywając. Nasz zawodnik wygrał też bieg 11., przerwany po upadku Bartosza Śmigielskiego, który nie był potem zdolny do dalszej jazdy – Spartanin świetnie ruszył spod taśmy i pewnie prowadził aż do mety, budując dużą przewagę. Marcel Kowolik widowisko pojechał w biegu 16., gdzie wręcz dotykał bandy, składając się w łuk; jazda ta dała mu 2 punkty. Zawody Spartanin zakończył za to dwoma zwycięstwami w wyścigach nominowanych.

Pierwszy wyścig Filipa Seniuka przerwany został przez awarię taśmy; po jej naprawieniu Spartanin na mecie zameldował się jako czwarty, po starcie z czwartego pola. Na nieszczęścia naszego zawodnika, także kolejny jego wyścig musiał być przerwany, tym razem po upadku Franciszka Majewskiego – w drugiej odsłonie Filip Seniuk zajął czwarte miejsce. Spartanin zapunktował w biegu 12., sprytnie mijając Maksyma Borowiaka i dając naszemu zespołowi drugą pozycję po trzeciej serii startów.

Ciężki początek w Bydgoszczy zaliczył także Kacper Andrzejewski, który został przyblokowany na starcie i nie punktował. W kolejnym swoim biegu nasz zawodnik był za to trzeci. Następnie Spartanin linię mety przeciął jako drugi – od startu toczył on walkę z zawodnikiem Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Franciszkiem Majewskim. Wynik ten powtórzył w przedostatniej serii startów; dobrze ruszył on spod taśmy, znajdując się na czele stawki, choć potem przy bandzie minął go Maksym Borowiak i to on zdobył 3 punkty. Na koniec Spartanin na mecie zameldował się za to jako drugi, za Bartoszem Nowakiem.

Świetnie w swoim początkowym wyścigu pojechał Jakub Krawczyk – nasz zawodnik ruszył spod krawężnika, znajdując się przed wszystkimi swoimi rywalami i pewnie zdobywając 3 punkty. W biegu 7. Spartanin został zamknięty na pierwszym łuku, przez co na mecie zameldował się jako czwarty. Reprezentant naszego zespołu szybko wrócił do punktowania; już w kolejnym swoim wyścigu był drugi, po walce i wymienianiu się pozycjami z Bartoszem Nowakiem. Popisową jazdą Jakub Krawczyk popisał się też w wyścigu 14., w którym cały dystans gonił on swoich rywali – nasz zawodnik obrał świetną linię na ostatnim łuku, dzięki czemu na samej „kresce” zdobył on 2 punkty. Spartanin na torze ponownie pojawił się już dwie minuty później, zastępując Nikodema Mikołajczyka; w tym starcie nasz reprezentant bardzo dobrze wykorzystał ścieżkę przy bandzie, wygrywając. Jakub Krawczyk zawody zakończył trzecią pozycją w biegu 20.

Młodzi Spartanie w ciągu tego półfinału zgromadzili łącznie 35 punktów, dzięki czemu awansowali do finałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.