WTS Sparta Wrocław remisuje w DMPJ na Olimpijskim

Młodzi Spartanie po raz kolejny rywalizowali w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów – ich rywalami była KS Unia Leszno, ACCR Junior Team i TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Ostatecznie nasi zawodnicy zremisowali z Ostrowianami 43:43, podczas gdy leszczyńscy żużlowcy zgromadzili 25 „oczek”, a zawodnicy z Czech – 9.

Dobrze zawody rozpoczął Kacper Andrzejewski, który z pierwszego łuku wyjechał na prowadzeniu – za nim pozycji zmieniali się Marcel Juskowiak i Tobiasz Potasznik, ale ostatecznie drugi na mecie był reprezentant Unii Leszno. W kolejnym swoim biegu młody Spartanin zdobył 2 „oczka” po tym, jak na dystansie wyprzedził go Kacper Mania. Potem także zdobył „2”, gdy pokonał go Sebastian Szostak.

Kacper Andrzejewski 3 punkty ponownie zdobył w biegu 14., w którym prowadził przez całe cztery okrążenia. Za nim linię mety przekroczyli Jakub Żurek, Paweł Sitek i Bruno Belan. Zawody zakończyły dla niego niestety w momencie dotknięcia taśmy w wyścigu 20.

Jakub Krawczyk zaczął od 2 punktów zdobytych w biegu 2. – na pierwszym okrążeniu minął go Sebastian Szostak. Za nimi na mecie zameldował się za to Kacper Mania. W wyścigu 6. Zawodnik Sparty Wrocław ponownie uplasował się na drugim miejscu, ustępując Pawłowi Sitkowi, a pokonując Marcela Juskowiaka.

Jakub Krawczyk pierwsze zwycięstwo zaliczył w biegu 10., po świetnym ruszeniu spod taśmy. Rezultat ten powtórzył też w wyścigu 13., w który, ponownie prowadził przez całe cztery okrążenia. Na zakończenie rywalizacji nasz zawodnik dowiózł 2 punkty po walce z Pawłem Sitkiem.

Swój pierwszy bieg wygrał Nikodem Mikołajczyk po świetnym ruszeniu spod taśmy. W swoim kolejnym wyścigu nasz zawodnik był drugi po walce z żużlowcem z Ostrowa Wielkopolskiego, Sebastianem Szostakiem. Takim samym rezultatem zakończył się też dla niego bieg 11., w którym pokonał go Gracjan Szostak.

W swoim kolejnym starcie Nikodem Mikołajczyk zdobył 1 punkt, na metę dojeżdżając za Kacprem Manią i Tobiaszem Potasznikiem. W swoim ostatnim starcie młody Spartanin świetnie wyszedł spod taśmy i pewnie wygrał.

Także Filip Seniuk rundę DMPJ na Olimpijskim rozpoczął od zdobycia 3 punktów, choć na tylnym kole cały czas siedział jego rywal z Ostrowa, Gracjan Szostak, W biegu 8. Spartanin ponownie pokazał dobre tempo, zgarniając kolejne 3 „oczka”.  Potem Filip Seniuk zdobył 1 punkt, a następnie 2 „oczka” w starciu z Sebastianem Szostakiem. Zawody zakończył on trzecią pozycją w biegu 18.

WTS Sparta Wrocław ostatecznie zdobyła 43 punkty, tyle samo co TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. 25 „oczek” zgromadziła KS Unia Leszno, za to 9 zdobył klub z Czech – ACCR Junior Team.