Walka o szóstkę

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Drużynowych Mistrzostw Polski Betard Sparta Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Tauronem Azoty Tarnów. Stawką spotkania jest szóste miejsce w tabeli Ekstraligi Żużlowej, ostatnie gwarantujące udział w walce o medale DMP.

Wrocławianie jadą do Tarnowa maksymalnie zmobilizowani. Oczywiście chcą wygrać! W pierwszym spotkaniu obu drużyn, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, górą była nasza drużyna. Pokonaliśmy „Jaskółki” 59:31.

Dzisiaj na pewno łatwo nie będzie. Tarnowianie, którzy na początku sezonu okupowali ostatnie miejsce w tabeli, także chcą awansować do czołowej szóstki. Zapowiadają się spore emocje.

Wrocławscy kibice liczą na dobry występ Kennetha Bjerre. Wczoraj Duńczyk zajął czwarte miejsce w Grand Prix Włoch w Terenzano.

Będziemy walczyli i zrobimy wszystko, aby wygrać. Liczymy na doping naszych kibiców – mówi Maciek Janowski, lider Betard Sparty Wrocław.

Do Tarnowa tradycyjnie jadą kibice ze Stowarzyszenia SKSW „Spartanie”. Ci, którzy nie mogą wybrąć się na mecz, mogą obejrzeć transmisję, którą przeprowadzi TVP Sport. Początek meczu o godzienie 17.30. Poniżej składy.

Betard Sparta Wrocław:
1. Kenneth Bjerre
2. Lasse Bjerre
3. Tomasz Jędrzejak
4. Dennis Andersson
5. Piotr Świderski
6. Maciej Janowski
Tauron Azoty Tarnów:
9. Krzysztof Kasprzak
10. Martin Vaculik
11. Bjarne Pedersen
12. Fredrik Lindgren
13. Sebastian Ułamek
14. Tadeusz Kostro