Walczymy!

Przed żużlowcami Betardu Sparty Wrocław najważniejsze spotkanie sezonu. Już jutro na Stadionie Olimpijskim ekipa Piotra Barona zmierzy się z GTŻ-em Grudziądz w zaciętym pojedynku, w którym nagrodą będzie miejsce w przeszłorocznej Enea Ekstralidze.

Gospodarze mają przed sobą ciężkie zadanie. Po nieudanej koncówce pierwszego meczu barażowego, ekipa Piotra Barona musi odrobić 12-punktową stratę. Osiągnięcie celu jest trudne, jednak wykonalne. Kluczem do sukcesu będzie wysoka dyspozycyjność wszystkich zawodników. Na torze Stadionu Olimpijskiego po kilku tygodniach przerwy zobaczymy prawdopodobnie Tai’a Woffindena. Brytyjczyk pojawił się we Wrocławiu już w środę, podobnie jak Jesper B. Monberg. Obaj żużlowcy chcieli jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego spotkania, ponieważ to od ich postawy w głównej mierze będą zależeć losy pojedynku z GTŻ-em. Mocno zmobilizowana jest również polska część zespołu. Tomasz Jędrzejak i Sebastian Ułamek zapewniają, że dadzą z siebie wszystko, aby obronić Ekstraligę. Spore wyzwnanie także przez wrocławskimi juniorami, którzy na własnym torze powinni zagrażać grudziądzkiej młodzieży.

Przed rewanżem GTŻ postanowił sprawdzić swoich zawodników w towarzystkim treningu punktowanym, który odbył się na torze w Ostrowie. Najlepiej zaprezentował się Andriej Karpow, który zdobył 9 oczek. Słabiej pojechali Paweł Staszek i Łukasz Cyran. Obaj zawodnicy uzyskali wynik w granicach 4-5 punktów. Oprócz wyżej wymienionej trójki w składzie ekipy z Grudziądza pojawi się także Hans Andersen. Po fanatastycznym występie Duńczyka na własnym obiekcie dwa tygodnie temu, nie mogło go zabraknąć na Stadionie Olimpijskim. Andersen do Wrocławia przyjedzie prosto z Torunia, gdzie w sobotni wieczór odbędzie się ostatnia runda cyklu Grand Prix. Na MotoArenie zobaczymy także zawodnika Betardu Sparty Wrocław Fredrika Lindgrena. Skład GTŻ-u uzupełni David Ruud oraz juniorzy.

O godzinie 15:30 na Stadionie Olimpijskim rozpocznie się ostatnia batalia o utrzymanie w Enea Ekstralidze. Czy ekipa Piotra Barona odrobi starty z pierwszego meczu i zdoła obronić miejsce w elicie? Przekonamy się już jutro! 

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
9. Fredrik Lindgren
10. Tai Woffinden
11. Tomasz Jędrzejak
12. Jesper B. Monberg
13. Sebastian Ułamek
14. Patryk Dolny
GTŻ Grudziądz:
1. David Ruud
2. Andriej Karpov
3. Norbert Kościuch
4. Paweł Staszek
5. Hans Andersen
6. Łukasz Cyran

 

MARTA POLAK