W Speedway GP Emocje już w piątek!

W Speedway GP Emocje już w piątek!

To regulaminowa nowość – w piątki przed Speedway Grand Prix odbędzie się nie tylko sesja treningowa, ale także kwalifikacje, podczas których zawodnicy będą walczyć o prawo wyboru numeru startowego.

Pomiar czasu będzie dokonywany już podczas sesji treningowej. Dzięki temu zostanie ustalona kolejność wyjazdu zawodników do sesji kwalifikacyjnej. Rozpoczną ją zawodnicy z najgorszymi czasami, a zakończy ten, który na treningach był najszybszy. Podczas kwalifikacji każdy zawodnik będzie miał do dyspozycji 60 sekund indywidualnej jazdy na torze. Co ważne, wykluczona jest zmiana motocykla i wprowadzanie korekt w ustawieniach sprzętu. Zasada kwalifikacji jest prosta: żużlowiec z najszybszym czasem jednego okrążenia, będzie jako pierwszy wybierał swój numer startowy, a ten z najgorszym czasem będzie wybierał jako ostatni.

Zawodnicy, którzy nie wezmą udziału w kwalifikacjach lub nie zaliczą choćby jednego pomiarowego okrążenia podczas tej sesji (na przykład z powodu defektu motocykla), zostaną wpisani do losowania, przeprowadzonego przez przewodniczącego jury FIM.

Oficjalne kwalifikacje do 2019 Betard Wrocław FIM Speedway Grand Prix Polski odbędą się 2 sierpnia.