Uczestnicy Finału Brązowego Kasku cz.2

 

5. Przemysław Pawlicki (Unia Leszno)

Przemysław Pawlicki urodził się 5 września 1991 roku. Późno zaczął uprawiać sport żużlowy, jednak natychmiast pojął trudną sztukę jazdy na motocyklu, i zdał licencje. Natychmiast zaczął zdobywać trofea i punkty, pokonując przy tym dużo lepszych zawodników. Młody leszczynianin w tym sezonie nie najlepiej radzi sobie w lidze, za to świetnie startuje w innych turniejach. Był liderem reprezentacji Polski w finałach Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów i Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, a także zdobył tytuł najlepszego juniora Europy do lat 19. Przemek jest obok Macieja Janowskiego największym faworytem do zwycięstwa we wrocławskim finale.

 

6. Łukasz Sówka (KM Ostrów)

Łukasz Sówka urodził się 7 listopada 1993 roku. Z powodu daty urodzenia, nie może jeszcze startować w lidze, ponieważ nie ma skończonych 16 lat. Świetnie radzi sobie jednak w imprezach młodzieżowych, czego dowodem jest awans do finału Brązowego Kasku. Ostrowianin imponuje sylwetką na torze, i przyjemną dla oka jazdą. Start w finale będzie dla niego absolutnym debiutem w tak poważnych zawodach. Sówka będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Czy uda mi się podbić serca kibiców?

 

7. Damian Adamczak (Polonia Bydgoszcz)

Damian Adamczak urodził się 7 września 1991. Licencję uzyskał w 2008 roku, w wieku 17 lat. Jest kontynuatorem rodzinnych tradycji – na żużlu ścigał się jego ojciec Tomasz, który reprezentował min. obecny klub syna, Polonie Bydgoszcz w sezonie 1987. Adamczak jest przykładem zawodnika ambitnie dążącego do celu, bez względu na krytykę. Jego pierwsze starty obfitowały w uślizgi, upadki i świece. Teraz Damian solidnie punktuje w zawodach juniorskich, ma także na swoim koncie pierwsze punkty zdobyte dla Polonii w Ekstralidze.

 

8. Łukasz Cyran (Caleum Stal Gorzów)

Łukasz Cyran urodził się 14 stycznia 1992 roku. Jest wychowankiem gorzowskiej Stali. Ma za sobą pierwsze punkty zdobyte w Ekstralidze – reprezentował swój klub min. w meczu we Wrocławiu. Początki kariery Cyrana to niebezpieczne sytuacje na torze i groźne upadki. Teraz gorzowianin posiada już dużo większe umiejętności, co przekłada się na rewelacyjne wyniki w zawodach młodzieżowych. Łukasz ma jednak problemy z osiąganiem sukcesów w turniejach indywidualnych. Finał Brązowego Kasku to świetna okazja, by to zmienić.