U24 Beckhoff Sparta Wrocław bliska zwycięstwa w finale w Gorzowie

Spartanie ponownie, po zaledwie kilku dniach, pojechali w meczu w Gorzowie Wielkopolskim – tym razem w pierwszej odsłonie finału U24 Ekstraligi. Nasi żużlowcy ostatecznie ulegli gospodarzom 44:46 w bardzo wyrównanym spotkaniu. Rewanż już na za tydzień, 17 września, na Stadionie Olimpijskim.

Nasi zawodnicy spotkanie w Gorzowie zaczęli od bardzo mocnego uderzenia. Bieg 1. podwójnie wygrali Francis Gusts i Mikkel Andersen, a chwilę później powtórzyli to Jakub Krawczyk oraz Marcel Kowolik, który na dystansie awansował z pozycji czwartej na drugą. W wyścigu numer 3 pięć punktów zdobyli gospodarze, jednak Spartan nie wybiło to z rytmu – na koniec serii kolejne podwójne zwycięstwo dowieźli Jakub Krawczyk i Kacper Andrzejewski.

Zawodnicy Enei Stali Gorzów nie odpuścili i na otwarcie kolejnej serii startów, to oni triumfowali – pierwszy był Mathias Pollestad, drugi Oskar Paluch, a dalej Spartanie: Kacper Andrzejewski i Mikkel Andersen. Bieg 6. przerwany został po zderzeniu Nikodema Mikołajczyka oraz Oskara Palucha; wykluczony z powtórki został nasz żużlowiec, a zawodnika gospodarzy zastąpił jego partner z ekipy, Villads Nagel. Ostatecznie wyścig ten zakończył się wynikiem 4:2 dla Enei Stali Gorzów. Następnie padł remis, gdzie jako pierwszy na mecie zameldował się Adam Bednar, a następnie Jakub Krawczyk i Marcel Kowolik.

Trzecia seria startów rozpoczęła się od biegu przerwanego po upadku Kacpra Andrzejewskiego – nasz zawodnik kontynuował potem jazdę w zawodach, choć z tego wyścigu został wykluczony. W powtórce 2 punkty dla U24 Beckhoff Sparty Wrocław zdobył Mikkel Andersen, jednak gospodarze swoją stratę zamienili na remis z naszą drużyną. Sytuacja ta nie potrwała jednak zbyt długo, bo już w kolejnym biegu Francis Gusts i Marcel Kowolik dodali do dorobku Spartan aż 5 punktów, a następnie wynik 3:3 dowieźli Jakub Krawczyk oraz Filip Seniuk. Remis padł także kilka minut później, w wyścigu 11.

Bieg 12. padł łupem gospodarzy, którzy wygrali podwójnie i doprowadzili do wyniku 36:36 w spotkaniu. Następnie jako pierwszy linię mety przeciął Mikkel Andersen, a za nim zameldowali się na niej Adam Bednar i Avon van Dyck; Marcel Kowolik został wykluczony przed startem, za zły kolor kasku.

W wyścigach nominowanych najpierw lepiej pokazali się żużlowcy gorzowscy, zdobywając 5 punktów, a następnie 4:2 wygrali Spartanie – Francis Gusts i Mikkel Andersen. Pierwsza część finału U24 Ekstraligi zakończyła się zwycięstwem Enei Stali Gorzów 46:44 – rewanż odbędzie się za tydzień, 17 września, na Olimpijskim.