Tomek i Vaszek pojadą o SEC!

Dwóch żużlowców Betardu Sparty Wrocław – Tomasza Jędrzejaka i Vaclava Milika zobaczymy w challenge’u o awans do tegorocznego cyklu zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Europy. “Ogór” i Vaszek w bardzo dobrym stylu zapewnili sobie awans z dzisiejszego półfinału, który odbył się w węgierskim Debreczynie.

Jędrzejak ma za sobą znakomity turniej – kapitan Betardu Sparty świetnie startował, skutkiem czego było 14 zdobytych punktów w fazie zasadniczej zawodów. W walce o zwycięstwo w Debreczynie Tomek zmierzył się w wyścigu dodatkowym z Piotrem Protasiewiczem. “Pepe” tym razem okazał się lepszy, ale przed challenge’em w Lendavie oraz oczekującymi nas meczami ligowymi możemy być dużymi optymistami co do formy “Ogóra”.

Swój awans wyszarpał także Vaclav Milik – Czech zawdzięcza to bardzo dobrej końcówce zawodów, która pozwoliła mu się uplasować na czwartym miejscu z dorobkiem 10 punktów.

Finałowe eliminacje odbędą się 30 maja.

1. Piotr Protasiewicz (Polska) – 14+3 (3,3,3,2,3)
2. Tomasz Jędrzejak (Polska) – 14+2 (3,3,3,3,2)

3. Leon Madsen (Dania) – 11 (t,2,3,3,3)
4. Vaclav Milik (Czechy) – 10 (1,3,1,2,3)
5. Kenneth Bjerre (Dania) – 10 (3,1,3,1,2)
——————————————————–
6. Witalij Biełousow (Rosja) – (3,2,2,0,2)
7. Kauko Nieminen (Finlandia) – 9 (1,2,2,3,1)
8. 
Jurica Pavlic (Chorwacja) – (2,1,2,1,3)
9. Tobias Busch (Niemcy) – (2,2,2,2,1)
10. Jozsef Tabaka (Węgry) – (2,3,0,3,0)
11. Aleksander Conda (Słowenia) – (2,0,1,1,2)
12. Mathias Schultz (Niemcy) – (1,1,0,2,1)
13. Mikke Bjerk (Norwegia) – (0,0,1,1,1)
14. Norbert Magosi (Węgry) – (0,w,1,w,w)
15. Ziga Kovacić (Słowenia) – (d,0,0,0,u)
16. Oliver Berntzon (Szwecja) – (w,d,t,-,-)
17. Robert Tabaka (Węgry) – (t,d,t)
18. Roland Benko (Węgry) – (w)

Biegi z udziałem Spartan:
1. Jędrzejak, Conda, Milik, Magosi
6. Jędrzejak, Busch, Schultz, Kovacić
7. Milik, Madsen, Bjerre, Bjerk
10. Jędrzejak, Pavlic, Bjerk, R. Tabaka (t)
11. Protasiewicz, Busch, Milik, J. Tabaka
14. Jędrzejak, Protasiewicz, Bjerre, Biełousow
15. Nieminen, Milik, Pavlic, Kovacić
18. Madsen, Jędrzejak, Nieminen, J. Tabaka
19. Milik, Biełousow, Schultz, R. Tabaka (t)

Bieg dodatkowy o 1. miejsce: Protasiewicz, Jędrzejak