Przewodnik kibica: co warto wiedzieć przed meczem #WROLUB

Przewodnik kibica: co warto wiedzieć przed meczem #WROLUB

Wydarzenie

  1. runda PGE Ekstraligi: Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin.

Data i miejsce zawodów

Niedziela, 12 czerwca 2022 roku. Godzina 19.00. Stadion Olimpijski we Wrocławiu. Al. Paderewskiego 35.

Bilety

Ostatnie bilety są dostępne na bilety.wts.pl oraz w punktach Empik i Kolporter w całej Polsce. Lista punktów dostępna jest TUTAJ.

Bilety można wydrukować lub okazać na urządzeniu mobilnym – telefonie czy tablecie. Wszystkie bilety są imienne, a wszystkie miejsca na Stadionie Olimpijskim numerowane. Prosimy o zajmowanie wyłącznie miejsc wskazanych na biletach.

Jeżeli w dniu zawodów zostaną jakiekolwiek bilety, wówczas kasy biletowe (zlokalizowane na Trybunie Zachodniej Stadionu Olimpijskiego w okolicach bramofurty nr 1) będą czynne od godziny 15.00.

Ważne godziny

Otwarcie bram Stadionu Olimpijskiego – 17.30.
Prezentacja przed zawodami – 19.00.
Pierwszy bieg – 19.15.

Po ostatnim biegu zawodnicy Betard Sparty Wrocław wykonają rundę honorową i podziękują kibicom na Stadionie Olimpijskim za wsparcie w trakcie zawodów.

Transport na Stadion Olimpijski

Na Stadion Olimpijski dojechać można komunikacją miejską – tramwaje 9, 17, 33.

MPK Wrocław zapewni także komunikację specjalną po zawodach. Będzie to linia tramwajowa T3, która kursować będzie co 3 minuty od godziny 21.00 na trasie Stadion Olimpijski – Galeria Dominikańska.

W przypadku korzystania z własnego transportu, polecamy parking na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego (wjazd od ulicy Mickiewicza). Cena parkingu: 10zł.

Strefa kibica przed meczem i spotkanie z zawodnikami Betard Sparty Wrocław

Po raz drugi w tym sezonie PGE Ekstraligi tworzymy dla Państwa specjalne miejsce spotkań z zawodnikami przed meczem. Od godziny 16.45 do godziny 17.15 będziecie Państwo mogli złapać autograf, czy zrobić sobie zdjęcie z zawodnikami drużyny Betard Sparta Wrocław. Tym razem w spotkaniu wezmą udział: nasz kapitan Maciej Janowski oraz junior Michał Curzytek. Spotkanie odbędzie się na Pergoli Stadionu Olimpijskiego. Spotkaniu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje (malowanie twarzy w spartańskie barwy, możliwość obejrzenia motocykli żużlowych, czy zrobienie sobie zdjęcia z Pucharem Mistrzowskim Betard Sparty Wrocław z sezonu 2021). W strefie pojawią się także najmłodsi spartanie, czyli adepci żużlowej szkółki WTS.

Spodziewamy się także gości specjalnych. Na szlagierowy mecz tej kolejki, pomiędzy aktualnym mistrzem a wicemistrzem, wybierają się  siostry Natalia i Patrycja Maliszewskie – polskie olimpijki i medalistki mistrzostw świata i Europy w short tracku. Będzie to dla nich absolutny debiut na meczu żużlowym i wierzymy, że szybko dołączą do grona kibiców Betard Sparty Wrocław.

W strefie będą również stanowiska gastronomiczne, grill, napoje etc. oraz stoiska naszych sponsorów i partnerów, którzy przygotowali dla Państwa szereg dodatkowych atrakcji.

Strefa będzie czynna do rozpoczęcia zawodów.

Programy zawodów

Oficjalny program zawodów wydawany przez WTS Spartę Wrocław będzie dystrybuowany w dniu meczu w dedykowanych punktach przed Stadionem Olimpijskim (Pergola, przed bramą nr 5 oraz obok wyjścia z Parkingu na Polach Marsowych) od godziny 16.30.

Cena programu: 10 złotych.

W programie znajdą Państwo oficjalne statystyki, tabelę meczową, ciekawostki dotyczące obu drużyn, składy.

W punktach można płacić zarówno gotówką jak i kartą.

Plan stadionu

Poniżej prezentujemy plan stadionu z podziałem na sektory, który ułatwi Państwu znalezienie drogi do zarezerwowanych przez Państwa miejsc:

 

 

 

 

 

 

 

 

Punkt sprzedaży pamiątek

W okolicach Pergoli i Trybuny Zachodniej Stadionu Olimpijskiego będą usytuowane punkty sprzedaży oficjalnych gadżetów WTS Sparty Wrocław i naszej drużyny – Betard Sparty Wrocław (charakterystyczne namioty klubowe).

Punkty będą otwarte w dniu meczu od godziny 16.30.

W punkcie można płacić zarówno gotówką, jak i kartą.

Zachęcamy też do zaopatrywania się w pamiątki klubowe poprzez oficjalny sklep internetowy WTS Sparty https://wts.pl/shop/.

Gastronomia i catering

Na Stadionie Olimpijskim będą dostępne punkty gastronomiczne z przekąskami ciepłymi i zimnymi, słodyczami oraz napojami. Kibiców na Trybunie Zachodniej zapraszamy w pierwszej kolejności do punktów zlokalizowanych na parterze po obu stronach trybuny. Są to największe strefy gastronomiczne z największym asortymentem i dedykowaną przestrzenią. Dodatkowo strefa gastronomiczna będzie rozstawiona w Strefie Kibica.

W punktach można płacić zarówno gotówką jak i kartą.

Pomoc na Stadionie Olimpijskim

Jeśli będą mieli Państw jakiekolwiek problemy ze znalezieniem swojego miejsca, czy odpowiedniej strefy na stadionie, wszelkiej pomocy udzielą nasi wolontariusze, stewardzi i pracownicy służby informacyjnej. Osoby te poznacie po charakterystycznych niebieskich i żółtych kamizelkach.

Pomoc medyczna na Stadionie Olimpijskim

Na każdej trybunie podczas meczów na Stadionie Olimpijskim jest wykwalifikowany Patrol Medyczny. W razie konieczności, w odnalezieniu patrolu pomogą Państwu wolontariusze, stewardzi i pracownicy służby informacyjnej.

Depozyt

Dla osób, które przybędą na zawody z przedmiotami, jakich nie można wnieść na stadion przygotowaliśmy punkty depozytowe. Lokalizacja depozytów: Trybuna Zachodnia – pomiędzy bramami 8 i 9; Trybuna Wschodnia – obok bramy 18.

Pierwszy raz na meczu? Poznaj zasady!

TUTAJ znajdą Państwo najważniejsze zasady dotyczące rozgrywania meczów żużlowych w ramach PGE Ekstraligi.

Zachęcamy do szczegółowego wypełniania tabeli biegowej, która znajduje się w oficjalnym programie meczowym. Dzięki niej będą Państwo na bieżąco z najważniejszymi informacjami (obsadą poszczególnych biegów, wynikami, osiągnięciami indywidualnymi zawodników etc.) W precyzyjnym uzupełnianiu programu zawodów pomogą państwu nasi spikerzy oraz… duży telebim usytuowany na pierwszym łuku nad Bramą Maratońską Stadionu Olimpijskiego.

Zapraszamy na mecz! Jednocześnie zapraszamy na kolejne wydarzenie na Stadionie Olimpijskim. Już 16 czerwca odbędzie się Testimonial Taia Woffindena. Bilety dostępne na https://bilety.wts.pl/.