Przewodnik kibica: co warto wiedzieć przed meczem #WROGRU

Przewodnik kibica: co warto wiedzieć przed meczem #WROGRU

Wydarzenie

  1. runda PGE Ekstraligi: BETARD Sparta Wrocław – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz

Data i miejsce zawodów

Piątek, 22 lipca 2022 roku. Godzina 20.15. Stadion Olimpijski we Wrocławiu. Al. Paderewskiego 35.

Bilety

Ostatnie bilety są dostępne na bilety.wts.pl oraz w punktach Empik i Kolporter w całej Polsce. Lista punktów dostępna jest TUTAJ.

Bilety można wydrukować lub okazać na urządzeniu mobilnym – telefonie czy tablecie. Wszystkie bilety są imienne, a wszystkie miejsca na Stadionie Olimpijskim numerowane. Prosimy o zajmowanie wyłącznie miejsc wskazanych na biletach.

Jeżeli w dniu zawodów zostaną jakiekolwiek bilety, wówczas kasy biletowe (zlokalizowane na Trybunie Zachodniej Stadionu Olimpijskiego w okolicach bramofurty nr 1) będą czynne od godziny 18.00.

Zanim wybierzesz się na Stadion Olimpijski

Fala upałów nie słabnie, a nam zależy na tym abyście podczas meczu czuli się komfortowo, bezpiecznie i jak zawsze z całych sił dopingowali SPARTAN. Zanim wybierzecie się na stadion, przypomnijcie sobie kilka ważnych zasad. O czym powinieneś pamiętać w upalne, gorące dni:

– nawadniaj systematycznie swój organizm (zaleca się picie około 2-3 litrów płynów dziennie, z czego większość powinna stanowić woda). Przy okazji przypominamy, że przed Stadionem Olimpijskim będzie punkt MPWiK Wrocław, gdzie za darmo dostępna będzie wrocławska kranówka, która w naszym mieście jest zdrowa i ma cenne składniki;

– noś lekkie przewiewne ubrania, dobrze przepuszczających powietrze, które zapewnią komfort w upalne dni (nie zapominaj o spartańskich barwach 😉);

– pamiętaj o odpowiednim nakryciu głowy, które zabezpieczy przed przegrzaniem oraz o okularach przeciwsłonecznych z filtrem chroniącym oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym;

– regularnie stosuj krem z filtrem (szczególnie zadbaj o swoje dzieci);

– znajdź chwilę na odpoczynek w cieniu. Na szczęście w kompleksie Stadionu Olimpijskiego jest sporo zacienionych miejsc z wysokim drzewostanem. Będzie także kurtyna wodna, pod którą można się schłodzić.

– I jeszcze przypomnienie dla właścicieli zwierząt domowych 😊. Pamiętaj, aby przed wyjściem na mecz twoje zwierzaki miały zawsze zapewniony swobodny dostęp do chłodnej wody i przebywały w możliwie chłodnych pomieszczeniach.

Ważne godziny

Otwarcie bram Stadionu Olimpijskiego – 19.00.

Prezentacja przed zawodami – 20.15.

Pierwszy bieg – 20.30.

Po ostatnim biegu zawodnicy Betard Sparty Wrocław wykonają rundę honorową i podziękują kibicom na Stadionie Olimpijskim za wsparcie w trakcie zawodów.

Transport na Stadion Olimpijski

Na Stadion Olimpijski dojechać można komunikacją miejską – tramwaje 9, 17, 33.

MPK Wrocław zapewni także komunikację specjalną po zawodach. Będzie to linia tramwajowa T3, która kursować będzie co 3 minuty od godziny 21.00 na trasie Stadion Olimpijski – Galeria Dominikańska.

W przypadku korzystania z własnego transportu, polecamy parking na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego (wjazd od ulicy Mickiewicza). Cena parkingu: 10zł.

Strefa kibica przed meczem i spotkanie z zawodnikami Betard Sparty Wrocław

Po raz czwarty w tym sezonie PGE Ekstraligi tworzymy dla Państwa specjalne miejsce spotkań z zawodnikami przed meczem. Od godziny 18.15 do godziny 18.45 będziecie Państwo mogli złapać autograf, czy zrobić sobie zdjęcie z zawodnikami drużyny Betard Sparta Wrocław. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie na Pergoli Stadionu Olimpijskiego. Spotkaniu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje (malowanie twarzy w spartańskie barwy, możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Pucharem Mistrzowskim Betard Sparty Wrocław z sezonu 2021 oraz dmuchaniec dla dzieci).

W strefie będą również stanowiska gastronomiczne, grill, napoje, lody, wata cukrowa etc. oraz stoiska naszych sponsorów i partnerów.

Strefa będzie czynna od 18.00 do rozpoczęcia zawodów.

Programy zawodów

Oficjalny program zawodów wydawany przez WTS Spartę Wrocław będzie dystrybuowany w dniu meczu w dedykowanych punktach przed Stadionem Olimpijskim (Pergola, przed bramą nr 5 oraz obok wyjścia z Parkingu na Polach Marsowych) od godziny 18.15.

Cena programu: 10 złotych.

W programie znajdą Państwo oficjalne statystyki, tabelę meczową, ciekawostki dotyczące obu drużyn, składy.

W punktach można płacić zarówno gotówką jak i kartą.

Plan stadionu

Poniżej prezentujemy plan stadionu z podziałem na sektory, który ułatwi Państwu znalezienie drogi do zarezerwowanych przez Państwa miejsc:

 

 

 

 

 

 

 

 

Punkt sprzedaży pamiątek

W okolicach Pergoli i Trybuny Zachodniej Stadionu Olimpijskiego będą usytuowane punkty sprzedaży oficjalnych gadżetów WTS Sparty Wrocław i naszej drużyny – Betard Sparty Wrocław (charakterystyczne namioty klubowe).

Punkty będą otwarte w dniu meczu od godziny 18.15.

W punkcie można płacić zarówno gotówką, jak i kartą.

Zachęcamy też do zaopatrywania się w pamiątki klubowe poprzez oficjalny sklep internetowy WTS Sparty https://wts.pl/shop/.

Gastronomia i catering

Na Stadionie Olimpijskim będą dostępne punkty gastronomiczne z przekąskami ciepłymi i zimnymi, słodyczami oraz napojami. Kibiców na Trybunie Zachodniej zapraszamy w pierwszej kolejności do punktów zlokalizowanych na parterze po obu stronach trybuny. Są to największe strefy gastronomiczne z największym asortymentem i dedykowaną przestrzenią. Dodatkowo strefa gastronomiczna będzie rozstawiona w Strefie Kibica.

W punktach można płacić zarówno gotówką jak i kartą.

Pomoc na Stadionie Olimpijskim

Jeśli będą mieli Państw jakiekolwiek problemy ze znalezieniem swojego miejsca, czy odpowiedniej strefy na stadionie, wszelkiej pomocy udzielą nasi wolontariusze, stewardzi i pracownicy służby informacyjnej. Osoby te poznacie po charakterystycznych niebieskich i żółtych kamizelkach.

Pomoc medyczna na Stadionie Olimpijskim

Na każdej trybunie podczas meczów na Stadionie Olimpijskim jest wykwalifikowany Patrol Medyczny. W razie konieczności, w odnalezieniu patrolu pomogą Państwu wolontariusze, stewardzi i pracownicy służby informacyjnej.

Depozyt

Dla osób, które przybędą na zawody z przedmiotami, jakich nie można wnieść na stadion przygotowaliśmy punkty depozytowe. Lokalizacja depozytów: Trybuna Zachodnia – pomiędzy bramami 8 i 9; Trybuna Wschodnia – obok bramy 18.

Pierwszy raz na meczu? Poznaj zasady!

TUTAJ znajdą Państwo najważniejsze zasady dotyczące rozgrywania meczów żużlowych w ramach PGE Ekstraligi.

Zachęcamy do szczegółowego wypełniania tabeli biegowej, która znajduje się w oficjalnym programie meczowym. Dzięki niej będą Państwo na bieżąco z najważniejszymi informacjami (obsadą poszczególnych biegów, wynikami, osiągnięciami indywidualnymi zawodników etc.) W precyzyjnym uzupełnianiu programu zawodów pomogą państwu nasi spikerzy oraz… duży telebim usytuowany na pierwszym łuku nad Bramą Maratońską Stadionu Olimpijskiego.

Zapraszamy na mecz! #ToJestSparta #WTS