Powiedzieli po półfinale

Po zakończeniu drugiego meczu półfinałowego w Tarnowie w obozie Betard Sparty zapanowała wielka radość, którą było widać w wypowiedziach na pomeczowej konferencji prasowej. Oto, co na gorąco po awansie mieli do przekazania menedżer Piotr Baron i Maksym Drabik.

Piotr Baron: Bardzo się cieszymy z awansu do finału i że udało nam się obronić zaliczkę z pierwszego meczu. Dziękuję za walkę drużynie z Tarnowa. W tym wszystkim liczyły się dwa spotkania. Udało nam się wygrać dwumecz i jedziemy w finale. Rozegraliśmy w Częstochowie to, co chcieliśmy zrobić, co było bardzo istotne dla przebiegu dwumeczu. W Tarnowie trzymaliśmy przewagę i cieszymy się, że ten cel został zrealizowany. Weszliśmy do fazy play-off – to było najważniejsze. Później udało się wjechać do finału i to już naprawdę ogromny sukces. Mój zespół wykonał kawał dobrej roboty i teraz czas zacząć szykować się do wielkiego finału. Nie mam żadnego parcia na złoto. Nie chciałbym się nakręcać, po prostu trzeba dać z siebie wszystko.

Maksym Drabik: Super się czuję. Powalczymy o złoty medal, co dla mnie jest niebywałą sprawą. Ten tor trochę się różnił od tego z rundy zasadniczej, dlatego cały czas musiałem czegoś szukać w ustawieniach. Szkoda tylko, że podczas tego meczu było trochę niebezpiecznych sytuacji, bo wszyscy powinniśmy się bawić żużlem i jeździć fair.