Po kolejne trzy punkty – Betard WTS Wrocław – Włókniarz Częstochowa (zapowiedź)

 

Częstochowskie Lwy niemal zawsze były, są i będą bardzo groźnym rywalem dla każdego zespołu w każdej lidze. Niemniej jednak w tym sezonie pod Jasną Górą, te budzące postrach lwie kły i pazury ustąpiły miejsca ząbkom i pazurkom, a nieustraszone Lwy przypominają bardziej Lwiątka. Oczywiście absolutnie nie można odmówić ambicji i chęci jeźdźcom Włókniarza Częstochowa, ale ich dokonania, szczególnie te wyjazdowe, nie są zbyt imponujące. A właśnie pierwszego dnia lipca przyjdzie im rywalizować we Wrocławiu z miejscowym Betardem WTS zaległego spotkania siódmej kolejki CMSE.
Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć 23 maja. Jednak ze względu na zagrożenie powodziowe w stolicy Dolnego Śląska i możliwość zalania stadionu, a także bardzo zły stan toru uniemożliwiły „odjechanie” tego pojedynku. Sytuacja od tamtego czasu niewiele się zmieniła. Wciąż Betard WTS jest faworytem (zakładając, że przystąpi w optymalnym zestawieniu), a Włókniarz skazany na pożarcie – tym bardziej, że zabraknie Jonasa Davidssona.

Właśnie absencja Szweda, który w ostatnich spotkaniach wyrastał na lidera ekipy z Częstochowy, może okazać się kluczowa. Tai Woffinden wciąż nie może dojść do dobrej dyspozycji, wciąż jest tylko cieniem zawodnika sprzed chociażby roku. Sam Rune Holta nie będzie w stanie „pociągnąć” wyniku, a na pokaźne zdobycze punktowe ze strony Petera Karlssona czy Rafała Szombierskiego chyba jednak nie można liczyć (choć byłoby to wskazane dla dobra widowiska). Pozostaje jeszcze Sławomir Drabik, który przecież w stolicy Dolnego Śląska spędził kilka lat, ale trudno mówić o tym, że zna on wrocławski owal. Wszak ten uległ w przerwie zimowej gruntownej przebudowie.

Tymczasem po drugiej stronie, w obozie wrocławskim, panują bardzo dobre nastroje. Po niedzielnym laniu Tauron Azotów Tarnów, podopieczni Marka Cieślaka chcą podtrzymać dobrą passę. Wiele wskazuje na to, że w składzie Betardu WTS na dłużej zagości Kenneth Bjerre. Po niedawnych nieporozumieniach, które kosztowały wrocławian stracone punkty w Tarnowie i właśnie w Częstochowie, kierownictwo klubu najwyraźniej doszło do porozumienia z Duńczykiem. Właśnie Bjerre, jego rodak Leon Madsen i Australijczyk Jason Crump będą stanowić siłę Betardu w czwartkowym spotkaniu. Jeśli również druga linia zapunktuje podobnie, jak przed kilkoma dniami w starciu z tarnowianami, Włókniarz będzie miał solidne problemy z nawiązaniem równorzędnej walki, a co dopiero z odniesieniem zwycięstwa.

Wrocławianie są „w gazie” i praktycznie wszystko wskazuje na to, że wysoko pokonają rywali z Częstochowy. Zainkasowanie kolejnych „oczek” pozwoli na przesunięcie się na pozycje medalową w tabeli CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi. A Włókniarz? Pozostaje mu chyba tylko liczenie na cud. Aczkolwiek takie zdarzają się głównie pod Jasną Górą, a spotkanie to odbędzie się na Dolnym Śląsku…

Awizowane składy:

Betard WTS Wrocław:
9. Kenneth Bjerre
10. Daniel Jeleniewski
11. Piotr Świderski
12. Leon Madsen
13. Jason Crump
14. Dennis Andersson

Włókniarz Częstochowa:
1. Peter Karlsson
2. Rafał Szombierski
3. Sławomir Drabik
4. Jonas Davidsson (ZZ)
5. Rune Holta
6. Borys Miturski

Początek spotkania: godz. 19.00
Sędzia: Piotr Lis (Lublin)

Ceny biletów:
Trybuna Główna (kolor czerwony): normalny – 60 zł; ulgowy – 30 zł
Sektory 22-23 (pierwszy łuk, kolor zielony): normalny – 50 zł; ulgowy – 25 zł
Sektory 2,3,4,5 (kolor pomarańczowy): normalny – 40 zł; ulgowy – 20 zł
Sektory 7,8,9 (kolor fioletowy): normalny – 30 zł; ulgowy – 15 zł
Sektory 16,17,18 (kolor granatowy): normalny – 40 zł; ulgowy – 20 zł

CENY BILETÓW RODZINNYCH:
Sektory 22-23 (pierwszy łuk, kolor zielony): rodzinny 2+1 – 90 zł; rodzinny 2+2 – 115 zł
Sektory 2,3,4,5 (kolor pomarańczowy): rodzinny 2+1 – 70 zł; rodzinny 2+2 – 90 zł
Sektory 16,17,18 (kolor granatowy): rodzinny 2+1 – 70 zł; rodzinny 2+2 – 90 zł

BILETY I KARNETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:
– uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych do lat 19, na podstawie ważnych legitymacji szkolnych ze zdjęciem
– seniorom , którzy ukończyli 60 rok życia, na podstawie dokumentu ze zdjęciem

WSTĘP WOLNY:
Dzieci do ukończenia 7 roku życia, bez prawa do zajmowania miejsca siedzącego.

BILETY RODZINNE:
Rodzinny 2+1: dwie osoby dorosłe plus jedno dziecko w wieku od ukończonego siódmego roku życia do ukończenia 15 lat.
Rodzinny 2+2: dwie osoby dorosłe plus dwoje dzieci w wieku od ukończonego siódmego roku życia do ukończenia 15 lat.

 
źródło: SportoweFakty.pl