PGE IMME rozpoczną sezon 2022

PGE IMME rozpoczną sezon 2022

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się w sezonie 2022 w ramach jego oficjalnego rozpoczęcia. Zawody będą miały miejsce w sobotę przed inauguracją rozgrywek ligowych, a ich dokładna data zostanie podana w terminie późniejszym wraz z kalendarzem.

Tuż po PGE IMME im. Zenona Plecha (w niedzielę) odbędą się Mistrzostwa Polski Par Klubowych.

Przypomnijmy, że do tej pory PGE IMME odbywały się od 2014 roku w połowie sezonu, a tym samym funkcjonował odrębny system kwalifikacji do zawodów na podstawie średnich biegopunktowych z bieżącego sezonu.

Teraz w skład stawki 18 zawodników uczestniczących w PGE IMME im. Z. Plecha wejdą:

14 zawodników posiadających aktualną przynależność klubową do klubu PGE Ekstraligi, w kolejności klasyfikacji według średnich biegopunktowych PGE Ekstraligi z sezonu 2021 począwszy od 1. pozycji.

1 zawodnik posiadający aktualną przynależność klubową do klubu PGE Ekstraligi, będący w sezonie 2021 krajowym zawodnikiem młodzieżowym z najwyższej pozycji w klasyfikacji według sumy punktów meczowych i bonusowych zdobytych w biegach numer dwa (biegi młodzieżowe) meczów PGE Ekstraligi w sezonie 2021, z pominięciem krajowych zawodników wymienionych wcześniej.

1 zawodnik z „dziką kartą” nominowany przez PGE Ekstraligę.

2 zawodników rezerwowych.

W przypadku równości sum zdobytych przez dwóch lub więcej zawodników młodzieżowych, o kolejności zawodników zadecyduje:

a) większa liczba zwycięstw, przy równości – kolejno – większa liczba drugich, trzecich lub czwartych miejsc w biegach numer dwa (biegi młodzieżowe) meczów PGE Ekstraligi w sezonie poprzednim

b) wyższa średnia biegopunktowa ze wszystkich biegów, w których zainteresowani zawodnicy wzięli udział w meczach PGE Ekstraligi – w sezonie poprzednim – przy równych średnich o kolejności decyduje większa liczba startów, a przy równości startów decydująca jest większa suma zdobytych na torze punktów.

PGE Ekstraliga ma prawo do przyznania w każdym momencie „dzikich kart” uprawniających do uczestnictwa w PGE IMME im. Z. Plecha. Dokładna lista zawodników uprawnionych do startu zostanie podana w terminie późniejszym, gdy określone zostaną przynależności klubowe na sezon 2022.

(źródło: https://speedwayekstraliga.pl/)