Niezbędnik Kibica: co warto wiedzieć, przed meczem #WROTOR

Niezbędnik Kibica: co warto wiedzieć, przed meczem #WROTOR

Wydarzenie

18 runda PGE Ekstraligi, część finałowa – półfinał: BETARD Sparta Wrocław – For Nature Solutions KS Apator Toruń

Data i miejsce zawodów

Niedziela, 10 września 2023 roku. Godzina 19.00 (prezentacja).

Stadion Olimpijski we Wrocławiu. Al. Paderewskiego 35.

Bilety

Bilety można wydrukować lub okazać na urządzeniu mobilnym – telefonie czy tablecie. Wszystkie bilety są imienne, a wszystkie miejsca na Stadionie Olimpijskim numerowane. Prosimy o zajmowanie wyłącznie miejsc wskazanych na biletach.

Bilety na mecz półfinałowy zostały WYPRZEDANE.

Regulamin sprzedaży biletów i karnetów dostępny jest TUTAJ.

Ważne godziny

Otwarcie bram Stadionu Olimpijskiego – 17.30.

Próba toru – 18.45.

Prezentacja przed zawodami – 19.00.

Pierwszy bieg – 19.15.

Po ostatnim biegu zawodnicy Betard Sparty Wrocław wykonają rundę honorową i podziękują kibicom na Stadionie Olimpijskim za wsparcie w trakcie zawodów.

Transport na Stadion Olimpijski

Na Stadion Olimpijski dojechać można komunikacją miejską – tramwaje 9, 12, 13, 17.

MPK Wrocław zapewni także komunikację specjalną po zawodach. Będzie to linia tramwajowa T3, która kursować będzie co 3 minuty od godziny 21.15 na trasie Stadion Olimpijski – Galeria Dominikańska.

W przypadku korzystania z własnego transportu, polecamy parking na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego (wjazd od ulicy Mickiewicza). Informujemy, że parking jest płatny, cena to 15 zł.  Nie ma możliwości płatności kartą!

UWAGA – w związku z budową Alei Wielkiej Wyspy zamknięte jest skrzyżowanie ulicy Paderewskiego z ulicą Mickiewicza. Dojazd na parking na Polach Marsowych dla jadących od strony centrum możliwy jak na mapie poniżej!

Strefa kibica przed meczem i spotkanie z zawodnikami Betard Sparty Wrocław

Strefa swoją działalność rozpocznie o godzinie 16:00 i będzie czynna do rozpoczęcia zawodów.

Po raz kolejny w tym sezonie PGE Ekstraligi tworzymy dla Państwa specjalne miejsce spotkań z zawodnikami przed meczem. Sesja autografowa przy okazji niedzielnego meczu rozpocznie się o godzinie 16:55 i potrwa trzydzieści minut. Udział w sesji wezmą Piotr Pawlicki oraz Kevin Małkiewicz.

Ponadto, znajdą tam Państwo stanowiska gastronomiczne, grill, napoje etc. oraz stoiska naszych sponsorów i partnerów, którzy przygotowali dla Państwa szereg dodatkowych atrakcji. Z uwagi na wysokie temperatury, nasz Sponsor Strategiczny MPWiK podstawi do Strefy beczkowóz oraz Water Truck, w którym będzie rozdawać darmową kranówkę. W klubowym stoisku będą Państwo mogli zaopatrzyć się w spartański gadżet lub nabyć program zawodów.

W Strefie pojawi się również stoisko Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu promującego akcję „Porusz Serce”. To kampania edukacyjna, która ma na celu uświadamianie mieszkańcom miasta jak ważna jest natychmiastowa resuscytacja oraz nauczenie jak ją przeprowadzać skutecznie i bezpiecznie.

Programy zawodów

Oficjalny program zawodów wydawany przez WTS Spartę Wrocław będzie dystrybuowany w dniu meczu w dedykowanych punktach przed Stadionem Olimpijskim znajdujących przy Strefie Kibica.

Cena programu: 15 złotych.

W programie znajdą Państwo oficjalne statystyki, tabelę meczową, ciekawostki dotyczące obu drużyn, składy, zdjęcia z zawodów, wywiady.

W punktach można płacić zarówno gotówką jak i kartą.

Plan stadionu

Poniżej prezentujemy plan Stadionu Olimpijskiego z podziałem na sektory, który ułatwi Państwu znalezienie drogi do zarezerwowanych przez Państwa miejsc:

Punkt sprzedaży pamiątek

W Strefie Kibica, znajdującej się na parkingu przy koronie głównej trybuny zachodniej Stadionu Olimpijskiego między bramofurtami 2-4 będą usytuowane punkty sprzedaży oficjalnych gadżetów WTS Sparty Wrocław i naszej drużyny – Betard Sparty Wrocław (charakterystyczne namioty klubowe).

Punkty będą otwarte w dniu meczu od godziny 16.00.

W punkcie można płacić zarówno gotówką, jak i kartą.

Zachęcamy też do zaopatrywania się w pamiątki klubowe poprzez oficjalny sklep internetowy WTS Sparty https://wts.pl/shop/.

Gastronomia i catering

Na Stadionie Olimpijskim będą dostępne punkty gastronomiczne z przekąskami ciepłymi i zimnymi, słodyczami oraz napojami. Kibiców na Trybunie Zachodniej zapraszamy w pierwszej kolejności do punktów zlokalizowanych na parterze po obu stronach trybuny. Są to największe strefy gastronomiczne z największym asortymentem i dedykowaną przestrzenią.

W punktach można płacić zarówno gotówką jak i kartą.

Pomoc na Stadionie Olimpijskim

Jeśli będą mieli Państwo jakiekolwiek problemy ze znalezieniem swojego miejsca, czy odpowiedniej strefy na stadionie, wszelkiej pomocy udzielą nasi wolontariusze, stewardzi i pracownicy służby informacyjnej. Osoby te poznacie po charakterystycznych niebieskich i żółtych kamizelkach.

Pomoc medyczna na Stadionie Olimpijskim

Na każdej trybunie podczas meczów na Stadionie Olimpijskim jest wykwalifikowany Patrol Medyczny. W razie konieczności, w odnalezieniu patrolu pomogą Państwu wolontariusze, stewardzi i pracownicy służby informacyjnej.

Depozyt

Dla osób, które przybędą na zawody z przedmiotami, jakich nie można wnieść na stadion przygotowaliśmy punkty depozytowe. Lokalizacja depozytów: Trybuna Zachodnia – pomiędzy bramami 8 i 9; Trybuna Wschodnia – obok bramy 18.

Informację z czym nie można wejść na Stadion Olimpijski podczas meczu znajdą Państwo w regulaminie.

Pierwszy raz na meczu? Poznaj zasady!

TUTAJ znajdą Państwo najważniejsze zasady dotyczące rozgrywania meczów żużlowych w ramach PGE Ekstraligi.

Zachęcamy do szczegółowego wypełniania tabeli biegowej, która znajduje się w oficjalnym programie meczowym. Dzięki niej będą Państwo na bieżąco z najważniejszymi informacjami (obsadą poszczególnych biegów, wynikami, osiągnięciami indywidualnymi zawodników etc.) W precyzyjnym uzupełnianiu programu zawodów pomogą państwu nasi spikerzy oraz duży telebim usytuowany na pierwszym łuku nad Bramą Maratońską Stadionu Olimpijskiego.

Zapraszamy na mecz!