Niezbędnik Kibica: co warto wiedzieć, przed meczem #WROLUB

Niezbędnik Kibica: co warto wiedzieć, przed meczem #WROLUB

Wydarzenie

20 runda PGE Ekstraligi, część finałowa – finał: BETARD Sparta Wrocław – Platinum Motor Lublin

Data i miejsce zawodów

Niedziela, 24 września 2023 roku. Godzina 19.00 (prezentacja).

Stadion Olimpijski we Wrocławiu. Al. Paderewskiego 35.

Bilety

Bilety można wydrukować lub okazać na urządzeniu mobilnym – telefonie czy tablecie. Wszystkie bilety są imienne, a wszystkie miejsca na Stadionie Olimpijskim numerowane. Prosimy o zajmowanie wyłącznie miejsc wskazanych na biletach.

Bilety na mecz finałowy zostały WYPRZEDANE.

Regulamin sprzedaży biletów i karnetów dostępny jest TUTAJ.

Ważne godziny

Otwarcie bram Stadionu Olimpijskiego – 17.30.

Próba toru – 18.45.

Prezentacja przed zawodami – 19.00.

Pierwszy bieg – 19.15.

Po ostatnim biegu zostańcie z nami! Odbędzie się ceremonia medalowa i pokaz multimedialno-pirotechniczny!

Transport na Stadion Olimpijski

Na Stadion Olimpijski dojechać można komunikacją miejską – tramwaje 9, 12, 13, 17.

MPK Wrocław zapewni także komunikację specjalną po zawodach. Będzie to linia tramwajowa T3, która kursować będzie co 3 minuty od godziny 21.15 na trasie Stadion Olimpijski – Galeria Dominikańska.

W przypadku korzystania z własnego transportu, polecamy parking na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego (wjazd od ulicy Mickiewicza). Informujemy, że parking jest płatny, cena to 15 zł.  Nie ma możliwości płatności kartą!

UWAGA – w związku z budową Alei Wielkiej Wyspy zamknięte jest skrzyżowanie ulicy Paderewskiego z ulicą Mickiewicza. Dojazd na parking na Polach Marsowych dla jadących od strony centrum możliwy jak na mapie poniżej!

Strefa kibica przed meczem i spotkanie z zawodnikami Betard Sparty Wrocław

Tego dnia Stadion Olimpijski znów będzie miejscem magicznym, dlatego chcemy abyś pojawił się na nim jak najwcześniej aby jak najdłużej przeżywać atmosferę tego żużlowego święta.

O godzinie 16:00 ruszy Strefa Kibica w której będzie czekać na Ciebie mnóstwo atrakcji:

  • Sesja Autografowa z Maciejem Janowskim i Charlsem Wrightem (Start: 17:00),
  • Strefa gastronomiczna,
  • Malowanie twarzy w barwy Betard Sparty Wrocław,
  • Symulatory żużlowe,
  • Atrakcje dla dzieci: wata cukrowa, animacje, bańki mydlane,
  • Stoiska sponsorskie z atrakcjami i konkursami dla dzieci i dorosłych,
  • Darmowa kranówka od MPWIK,
  • Maskotka klubowa, która będzie częstować spartańskimi krówkami.

Strefa będzie czynna do rozpoczęcia zawodów.

Programy zawodów

Oficjalny program zawodów wydawany przez WTS Spartę Wrocław będzie dystrybuowany w dniu meczu w dedykowanych punktach przed Stadionem Olimpijskim znajdujących przy Strefie Kibica.

Cena programu: 15 złotych.

W programie znajdą Państwo oficjalne statystyki, tabelę meczową, ciekawostki dotyczące obu drużyn, składy, zdjęcia z zawodów, wywiady.

W punktach można płacić zarówno gotówką jak i kartą.

Plan stadionu

Poniżej prezentujemy plan Stadionu Olimpijskiego z podziałem na sektory, który ułatwi Państwu znalezienie drogi do zarezerwowanych przez Państwa miejsc:

Punkt sprzedaży pamiątek

W Strefie Kibica, znajdującej się na parkingu przy koronie głównej trybuny zachodniej Stadionu Olimpijskiego między bramofurtami 2-4 będą usytuowane punkty sprzedaży oficjalnych gadżetów WTS Sparty Wrocław i naszej drużyny – Betard Sparty Wrocław (charakterystyczne namioty klubowe).

Punkty będą otwarte w dniu meczu od godziny 16.00.

W punkcie można płacić zarówno gotówką, jak i kartą.

Zachęcamy też do zaopatrywania się w pamiątki klubowe poprzez oficjalny sklep internetowy WTS Sparty https://wts.pl/shop/.

Gastronomia i catering

Na Stadionie Olimpijskim będą dostępne punkty gastronomiczne z przekąskami ciepłymi i zimnymi, słodyczami oraz napojami. Kibiców na Trybunie Zachodniej zapraszamy w pierwszej kolejności do punktów zlokalizowanych na parterze po obu stronach trybuny. Są to największe strefy gastronomiczne z największym asortymentem i dedykowaną przestrzenią.

W punktach można płacić zarówno gotówką jak i kartą.

Pomoc na Stadionie Olimpijskim

Jeśli będą mieli Państwo jakiekolwiek problemy ze znalezieniem swojego miejsca, czy odpowiedniej strefy na stadionie, wszelkiej pomocy udzielą nasi wolontariusze, stewardzi i pracownicy służby informacyjnej. Osoby te poznacie po charakterystycznych niebieskich i żółtych kamizelkach.

Pomoc medyczna na Stadionie Olimpijskim

Na każdej trybunie podczas meczów na Stadionie Olimpijskim jest wykwalifikowany Patrol Medyczny. W razie konieczności, w odnalezieniu patrolu pomogą Państwu wolontariusze, stewardzi i pracownicy służby informacyjnej.

Depozyt

Dla osób, które przybędą na zawody z przedmiotami, jakich nie można wnieść na stadion przygotowaliśmy punkty depozytowe. Lokalizacja depozytów: Trybuna Zachodnia – pomiędzy bramami 8 i 9; Trybuna Wschodnia – obok bramy 18.

Informację z czym nie można wejść na Stadion Olimpijski podczas meczu znajdą Państwo w regulaminie.

Pierwszy raz na meczu? Poznaj zasady!

TUTAJ znajdą Państwo najważniejsze zasady dotyczące rozgrywania meczów żużlowych w ramach PGE Ekstraligi.

Zachęcamy do szczegółowego wypełniania tabeli biegowej, która znajduje się w oficjalnym programie meczowym. Dzięki niej będą Państwo na bieżąco z najważniejszymi informacjami (obsadą poszczególnych biegów, wynikami, osiągnięciami indywidualnymi zawodników etc.) W precyzyjnym uzupełnianiu programu zawodów pomogą państwu nasi spikerzy oraz duży telebim usytuowany na pierwszym łuku nad Bramą Maratońską Stadionu Olimpijskiego.

Zapraszamy na mecz!