Nakrętki dla Hospicjum – WTS Sparta kolejny sezon w akcji!

Nakrętki dla Hospicjum – WTS Sparta kolejny sezon w akcji!

Od pierwszego w tym sezonie meczu Betard Sparty Wrocław w PGE Ekstralidze na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, czyli już od 14 kwietnia, przy punktach gastronomicznych pojawią się specjalne pojemniki na plastikowe nakrętki. Zebrany tak zwany „dobry plastik” będzie przekazywany do firm zajmujących się recyclingiem, a tam przerabiany na granulat, z którego produkuje się plastikowe przedmioty codziennego użytku. Uzyskane w ten sposób środki finansowe przeznaczone są na potrzeby podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Wspólnie zbieramy nakrętki podczas meczów
Mówiąc dosłownie, każdy kilogram plastikowych nakrętek to ponad złotówka. Na każdym meczu do specjalnych pojemników na Nowym Olimpijskim może wpaść nawet kilkanaście tysięcy nakrętek, choćby z butelek po napojach. W ten sposób wszyscy na stadionie włączamy się do tej szlachetnej i potrzebnej akcji.

Dla wielkich rzeczy, małe gesty!
Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci prowadzi akcję Nakrętki dla Hospicjum od 2011 roku. Wynik osiągnięty w poprzedniej edycji (2017/2018) to 60 ton i 182,80 kg co daje aż 78237,64 zł! Na ten wynik pracowało 187 szkół i przedszkoli oraz 126 firm i instytucji, także WTS Sparta i jej kibice, bo Nakrętki dla Hospicjum zbieraliśmy przez cały poprzedni sezon.

Co robić, żeby pomagać?
To proste – odkręcaj i wrzucaj nakrętki do specjalnie oznaczonych pojemników, zaglądaj na denka butli oraz czytaj etykiety i nadruki na tubach oraz wszelkich innych opakowaniach. Zbierane są wszystkie nakrętki (od napojów, szamponów, chemii gospodarczej, kosmetyków etc.) oraz plastik z właściwymi oznaczeniami: PP, PE-HD, PE-LD, LDPE, HDPE.

Jeśli Wasze miejsca pracy, szkoła czy zaprzyjaźniona instytucja chcą dołączyć do tej szlachetnej akcji, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci: http://www.hospicjum.wroc.pl/kontakt