Najważniejsze spotkanie sezonu: przed meczem Atlas Wrocław – Lotos Wybrzeże Gdańsk (zapowiedź)

 

Wrocławscy kibice czekają na ten mecz z duszą na ramieniu, gdyż przez cały sezon nie wiadomo było, czego się można spodziewać po poszczególnych zawodnikach. Jedynie Jason Crump, jako filar drużyny, spełnił pokładane w nim nadzieje. Znakomicie prezentował się także Maciej Janowski, który wielokrotnie był polskim liderem w ekipie wrocławskiego Atlasu. Do punktów tej dwójki swoje punkty w najbliższym meczu powinien dorzucić również Daniel Jeleniewski, który bardzo dobrze radzi sobie na torze Stadionu Olimpijskiego. „Jeleń” jest drugim jeźdźcem po Jasonie Crumpie, z najlepszą średnią biegową na domowym torze – 1,848. Zatem i jego postawa będzie miała decydujący wpływ na rozwój wydarzeń. Ostatnimi czasy do formy zaczął powracać Dave Watt, jednak zarówno jego postawa jak i drugiego straniero Scotta Nichollsa będzie zagadką do pierwszych wyścigów niedzielnego wieczoru.

 

Główną siłą gdańskiego Wybrzeża ma być para Hans Andersen – Kenneth Bjerre, a więc zawodnicy, którzy wrocławski tor znają bardzo dobrze. Ich występ stał pod znakiem zapytania, gdyż klub zalegał z wypłatami dla Duńczyków. Zapewne jednak przynajmniej część kwoty została przelana na ich konto, gdyż nazwiska obu zawodników widnieją w awizowanym składzie. Mocnym punktem jest również Martin Vaculik. Młody Słowak w kwietniowym meczu we Wrocławiu zdobył 9 punktów – najwięcej z całej drużyny.

 

Obie ekipy na pewno czują presję przed niedzielnym spotkaniem. Atlas będzie dążył do jak największej wygranej, aby w Gdańsku przeciwnik nie zdołał odrobić strat. Jak to wyjdzie w praktyce, przekonamy się już niebawem.

 

Atlas Wrocław:

9. Tomasz Jędrzejak

10. Scott Nicholls

11. Daniel Jeleniewski

12. Davey Watt

13. Jason Crump

14. Ben Barker

 

Lotos Wybrzeże Gdańsk:

1. Kenneth Bjerre

2. Adam Skórnicki

3. Renat Gafurov

4. Hans Andersen

5. Magnus Zetterström

6. Damian Sperz

 

Ceny biletów:

Trybuna Główna – normalny 50 zł, ulgowy 40 zł

Sektory 22-23 – normalny 35 zł, ulgowy 25 zł

Sektory 16,17,18 – normalny 35 zł, ulgowy 25 zł

Sektory 2,3,4,5 – normalny 30 zł, ulgowy 20 zł

Sektory 7,8,9 – normalny 20 zł, ulgowy 10 zł

 

Bilet rodzinny 2+1 na sektory 22-23 – 70 zł

Bilet rodzinny 2+2 na sektory 22-23 – 80 zł

Bilet rodzinny 2+1 na sektory 2,3,4,5 – 70 zł

Bilet rodzinny 2+2 na sektory 2,3,4,5 – 80 zł

 

Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży szkolnej od lat 7 do ukończenia szkoły średniej oraz kobietom i mężczyznom, którzy ukończyli 60 rok życia.

Dzieci do lat 6 włącznie mają wstęp wolny.