Młodzi Spartanie wystąpili w kolejnych turniejach Zaplecza Kadry Juniorów

W Poznaniu oraz Pile z innymi juniorami rywalizowali tym razem Marcel Kowolik, Filip Seniuk i Kacper Andrzejewski. W Poznaniu zajęli kolejno miejsca: trzecie, dziesiąte oraz jedenaste; w Pile za to na piątym miejscy sklasyfikowany został Filip Seniuk, a na ósmym Marcel Kowolik – Kacper Andrzejewski musiał wycofać się z zawodów po upadku w swoim pierwszym biegu.

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Poznaniu

Jako pierwszy z naszych zawodników na torze pojawił się Marcel Kowolik. Zawody zaczął od 2 punktów w pierwszym biegu – dobrze wystartował, jednak spadł na trzecią pozycję; na dystansie po wewnętrznej minął jednak Lecha Chlebowskiego.

W swoim kolejnym wyścigu Marcel Kowolik dowiózł już 3 punkty po tym, jak przejechał środkiem toru, odważnie wyjeżdżając przed swoich rywali. W biegu 12. ponownie zyskał on prowadzenie na dystansie, wygrywając bieg.

Filip Seniuk zawody zaczął od „1” w 2. biegu; lepsze tempo prezentował w kolejnym swoim wyścigu, który ponownie zakończył na trzeciej pozycji, jednak cały czas walczył z Bartoszem Bańborem (Orlen Oil Motor Lublin), chwilowo także go mijając. 3 punkty młody Spartanin zdobył w biegu 9., w którym świetnie wyszedł spod taśmy, a następnie rozpędzony po zewnętrznej wyprzedził Kacpra Teskę.

Kacper Andrzejewski w wyścigu 4. z pierwszego łuku wyjechał na drugiej pozycji i na tej samej dojechał do mety po tym, jak oddalił się od niego Kacper Halkiewicz. Spartanin lepiej wystartował w kolejnym biegu, jednak prędkości po zewnętrznej nabrał Kacper Grzelak i ostatecznie to on przeciął linię mety jako pierwszy, choć nasz zawodnik na niego naciskał. Potem, w trzecim swoim wyścigu, Kacper Andrzejewski zdobył za to 1 punkt.

W biegu 16. wystąpiła cała trójka Spartan, jadąca w turnieju – najlepszy start zaliczył Filip Seniuk, jednak szybko minął go Marcel Kowolik, a na pierwszą pozycję przedarł się Gracjan Szostak, który wystartował z pola przy krawężniku. Za nimi na metę dojechał Kacper Andrzejewski, który upadł potem w biegu 17. – wstał jednak o własnych siłach i wziął udział w powtórce, w której zdobył 1 punkt.

Filip Seniuk pojechał jeszcze w wyścigu przedostatnim, w którym był trzeci; Marcel Kowolik za to w ostatnim biegu turnieju dobrze ruszył spod taśmy, jednak został przyblokowany przez rywala – na jego konto powędrowało jeszcze 1 „oczko”.

Marcel Kowolik, który zgromadził 11 punktów, ostatecznie w zawodach zajął 3. miejsce (razem z Oskarem Paluchem i Kacprem Halkiewiczem). Filip Seniuk sklasyfikowany został na 10. Pozycji (7 pkt.), a Kacper Andrzejewski na 11. – zdobył 6 punktów.

12. Paweł Sitek – 5 (0,1,w,2,2)
13. Krzysztof Lewandowski – 5 (1,0,d,2,2)

8. Kowolik, Paluch, Sitek, Lewandowski
9. Seniuk, Teska, Małkiewicz, Lewandowski (d)
10. Paluch, Przanowski, Andrzejewski, Latała
11. G.Szostak, Halkiewicz, Chlebowski, Sitek (w)

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Pile

Filip Seniuk zawody w Pile rozpoczął od 3 punktów zdobytych po wyprzedzeniu Jana Przanowskiego na dystansie. W kolejnym swoim występie na metę wjechał jako drugi – było to w powtórce biegu 7., który przerwany został przez upadek Kacpra Halkiewicza. W wyścigu 9. młody Spartanin zanotował 1 punkt.

Dwóch Spartan na tor wyjechało w biegu 14. – Z pierwszego wirażu jako pierwszy wyjechał Filip Seniuk, za nim ruszył za to Marcel Kowolik. W takiej samej kolejności wjechali oni na linię mety, zdobywając kolejno 3 i 2 „oczka”.

We wcześniejszych swoich występach Marcel Kowolik zdobył najpierw 1 punkt, a potem 2 po lepszym wyjeździe z pierwszego łuku. Młody Spartanin na torze pojawił się jeszcze w biegu 19., który ukończył na trzeciej pozycji, a także biegu dodatkowym, który rozstrzygał o tym, który zawodnik zajmie 3 miejsce w dwudniowej klasyfikacji ZKJ – w tym wyścigu także linię mety przeciął jako trzeci.

W zawodach wziął udział też Kacper Andrzejewski, który niestety upadł w biegu 4.; wycofał się on z dalszej rywalizacji.

Filip Seniuk turniej zakończył na miejscu 5. po zdobyciu 11 punktów, a Marcel Kowolik na miejscu 8. – zgromadził 9 „oczek”.

Wyniki:
1. Kevin Małkiewicz – 13 (3,3,2,2,3)
2. Jan Przanowski – 13 (2,3,3,3,2)
3. Krzysztof Lewandowski – 12 (2,3,3,1,3)
4. Bartosz Bańbor – 12 (2,3,3,2,2)
5. Filip Seniuk – 11 (3,2,1,3,2)
6. Antoni Mencel – 10 (1,2,1,3,3)
7. Kacper Halkiewicz – 9 (3,w,3,3,0)
8. Marcel Kowolik – 9 (3,1,2,2,1)
9. Paweł Sitek – 8 (w,2,2,1,3)
10. Franciszek Karczewski – 7 (2,1,2,0,2)
11. Kacper Teska – 6 (1,2,0,2,1)
12. Gracjan Szostak – 4 (1,1,1,1,0)
13. Konrad Pawłowski – 3 (u,1,1,0,1)
14. Krystian Buczyński – 2 (0,0,0,1,1)
15. Kacper Andrzejewski – 0 (w,ns,ns,ns,ns)
16. Tobiasz Jakub Musielak – 0 (w,ns,ns,ns,ns)

1. Halkiewicz, Lewandowski, Mencel, Pawłowski (u)
2. Małkiewicz, Bańbor, G.Szostak, Buczyński
3. Seniuk, Przanowski, Teska, Sitek (w)
4. Kowolik, Karczewski, Andrzejewski (w), Musielak (w)
5. Lewandowski, Sitek, Kowolik, Buczyński
6. Małkiewicz, Teska, Pawłowski, Andrzejewski (ns)
7. Bańbor, Seniuk, Karczewski, Halkiewicz (w)
8. Przanowski, Mencel, G.Szostak, Musielak (ns)
9. Lewandowski, Małkiewicz, Seniuk, Musielak (ns)
10. Przanowski, Karczewski, Pawłowski, Buczyński
11. Halkiewicz, Sitek, G.Szostak, Andrzejewski (ns)
12. Bańbor, Kowolik, Mencel, Teska
13. Przanowski, Bańbor, Lewandowski, Andrzejewski (ns)
14. Seniuk, Kowolik, G.Szostak, Pawłowski
15. Halkiewicz, Teska, Buczyński, Musielak (ns)
16. Mencel, Małkiewicz, Sitek, Karczewski
17. Lewandowski, Karczewski, Teska, G.Szostak
18. Sitek, Bańbor, Pawłowski, Musielak (ns)
19. Małkiewicz, Przanowski, Kowolik, Halkiewicz
20. Mencel, Seniuk, Buczyński, Andrzejewski (ns)
21. Halkiewicz, Mencel, Kowolik (bieg o 3. miejsce w dwudniowej klasyfikacji ZKJ)
22. Bańbor, Przanowski (bieg o 1. Miejsce w dwudniowej klasyfikacji ZKJ)