Młodzi Spartanie wygrywają w półfinale DMPJ na Olimpijskim

Żużlowcy WTS Sparty Wrocław podczas półfinału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na Stadionie Olimpijskim zgromadzili łącznie 45 punktów, co dało im pewnie zwycięstwo nad rywalami z Bydgoszczy, Rybnika i Częstochowy. Komplet tego wieczoru zgromadził Jakub Krawczyk.

Marcel Kowolik zawody rozpoczął od zdobycia 3 punktów – na pierwszym łuku walczył o pozycję z Pawłem Trześniewskim, jednak Spartanin dojechał potem do krawężnika, co pozwoliło mu na przesunięcie się na czoło stawki. Za nim linię mety przecięli kolejno Alan Ciurzyński, wspomniany wcześniej Trześniewski i Franciszek Majewski. Tak samo zakończył się także bieg 5., w którym młody Spartanin na prowadzeniu znalazł się na pierwszym łuku drugiego okrążenia. Niestety następny wyścig z udziałem Marcela Kowolika został przerwany po tym, jak przewrócił się on, jak i Kacper Halkiewicz – nasz zawodnik został wykluczony. Bieg 14. także został przerwany, tym razem przez upadek Bartosza Nowaka, którego sędzia wykluczył z drugiej odsłony wyścigu; Spartanin szybko objął prowadzenie już na pierwszym łuku, a potem budując dużą przewagę pewnie wygrał. W biegu 19. nasz zawodnik obrał ścieżkę przy bandzie, dzięki której najpierw wyszedł na drugą pozycję, a następnie na prowadzenie – zdobył więc 3 punkty.

Nikodem Mikołajczyk w biegu 2. był trzeci – po starcie z drugiego pola na łuku zamknęli go zawodnicy Kronos II Włókniarza Częstochowy oraz Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Nasz żużlowiec podejmował jeszcze walkę z Kamilem Winklerem, jednak ostatecznie zdobył 1 „oczko”. W kolejnym swoim wyścigu Spartanin dowiózł 2 punkty pomimo ataków Bartosza Nowaka. Spartanin dobrze wystartował w biegu 10., choć ostatecznie pod jego łokieć wszedł Franciszek Majewski – ostatecznie nasz zawodnik był drugi. Takim samym rezultatem dla Nikodema Mikołajczyka zakończył się także wyścig 13. Spartanin półfinał na Stadionie Olimpijskim zakończył zdobyciem 1 punktu w biegu nominowanym.

Jakub Krawczyk pewnie wygrał swój pierwszy wyścig w tym półfinale DMPJ, prowadząc od pierwszego łuku aż do samej mety, pokonując Bartosza Nowaka, Szymona Ludwiczaka i Szymona Tomaszewskiego. W biegu 7. nasz zawodnik wyskoczył spod taśmy, praktycznie od razu zyskując sporą przewagę i pewnie wygrywając. Jakub Krawczyk równych sobie nie miał także w kolejnym swoim starcie, gdzie ponownie prowadził od startu do mety. Także bieg 15. został wygrany przez naszego zawodnika, który zmierzał prosto po komplet. Na koniec zawodów Spartanin przypieczętował swój świetny występ zdobyciem 3 punktów, choć w powtórce wyścigu, który przerwany został po upadku Franciszka Karczewskiego oraz Kacpra Halkiewicza.

Kacper Andrzejewski zawody rozpoczął od zdobycia 1 punktu, po długim starciu z Emilem Maroszkiem z Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Następnie był drugi w biegu 8., w którym dobrze ruszył spod taśmy i po zewnętrznej próbował minąć Franciszka Majewskiego, nawet na samej linii mety. Kolejny wyścig Kacpra Andrzejewskiego przerwany został po upadku Alana Ciurzyńskiego na przeciwległej prostej – zawodnik z Częstochowy został wykluczony z powtórki, w której Spartanin pewnie zdobył 3 punkty. Następnie nasz zawodnik na mecie zameldował się jako trzeci. W biegu nominowanym Kacper Andrzejewski bardzo dobrze ruszył spod taśmy, dzięki czemu zawody zakończył zwycięstwem.