Młodzi Spartanie pojechali w półfinale DMPJ w Rybniku

Nasi zawodnicy wzięli udział w kolejnych zawodach rozgrywanych w ramach półfinału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów – tym razem rywalizacja odbyła się w Rybniku, gdzie nasz zespół zajął czwarte miejsce; 11 punktów zdobył Jakub Krawczyk. Wygrała Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Kolejny mecz odbędzie się 2 września na Stadionie Olimpijskim.

Filip Seniuk zawody w Rybniku rozpoczął od zdobycia trzeciej pozycji w biegu otwierającym rywalizację, który wygrał Franciszek Karczewski. Następnie na mecie zameldował się jako czwarty, za Franciszkiem Majewskim z Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Maksymem Borowiakiem z Innpro ROW Rybnik oraz Kacprem Halkiewiczem z Kronos II Włókniarza Częstochowy. Potem niestety jego motocykl defektował w wyścigu numer 10.

Kacper Andrzejewski rywalizację także rozpoczął od zdobycia jednego punktu – potem jednak w biegu 7. był drugi, ulegając tylko Franciszkowi Karczewskiemu, a pokonując Alana Ciurzyńskiego oraz Kacpra Winklera. Potem pojawił się w wyścigu 16., w którym niestety nie punktował, podobnie jak także w swoim ostatnim biegu.

Jakub Krawczyk od początku spotkania radził dobrze bardzo dobrze, czując rybnicki tor. Zaczął od 3 punktów w biegu 3., w którym pokonał, chociażby Kacpra Halkiewicza. Następnie do mety dojechał jako czwarty, jednak szybko wrócił na zwycięską ścieżkę, wygrywając wyścigi numer 12, jak i 14. Spartanin zawody w Rybniku zakończył zdobyciem 2 punktów w ostatnim biegu.

Nikodem Mikołajczyk bieg 4. ukończył na trzeciej pozycji, za Maksymem Borowiakiem i Bartoszem Nowakiem. Potem Spartanin na torze pojawił się w wyścigu 11., w którym był czwarty, a następnie zdobył 1 punkt.

Marcel Kowolik w biegu 5. zastąpił Nikodema Mikołajczyka i dojechał do mety na drugim miejscu; tyle samo punktów zdobył też w swoim kolejnym wyjeździe. Nasz młody zawodnik w wyścigu 15. był trzeci – następnie pojechał dwa biegi z rzędu, gdzie najpierw był czwarty, jednak już kilka minut później zdołał wygrać i zdobyć 3 punkty.

Tę część półfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów wygrała Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Dalej sklasyfikowano kolejno: Kronos II Włókniarza Częstochowę, Innpro ROW Rybnik oraz nasz zespół, WTS Spartę Wrocław.

Na młodych zawodników czekają jeszcze dwie odsłony zmagań o finał DMPJ – 2 września zawody odbędą się na Stadionie Olimpijskim, a 4 września w Bydgoszczy.