Młodzi Spartanie drudzy w półfinale DMPJ w Częstochowie

Zawodnicy WTS Sparty Wrocław – Jakub Krawczyk, Nikodem Mikołajczyk, Kacper Andrzejewski i Filip Seniuk – pojechali w pierwszym półfinale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, który odbył się w Częstochowie. Rywalizując z zespołami gospodarzy, a także tymi z Rybnika i Bydgoszczy, zajęli oni drugie miejsce. Do żużlowców Kronos II Włókniarza Częstochowy zabrakło im zaledwie punktu.

Jakub Krawczyk zawody zaczął od pewnego zwycięstwa w biegu 1., w którym pokonał Franciszka Karczewskiego, Szymona Ludwiczaka i Kacpra Tkocza. Następnie Spartanin po zostaniu delikatnie z tyłu rzucił się w pogoń za rywalami; niestety jednak uderzył motocyklem w bandę i nie był w stanie dokończyć wyścigu. Dalej Jakub Krawczyk był czwarty, a następnie trzeci po tym, jak rywale nie zostawili mu miejsca i musiał on walczyć o utrzymanie. Nasz zawodnik 2 punkty zdobył potem w biegu 17, na mecie meldując się za Kajetanem Kupcem.

Nikodem Mikołajczyk na starcie został wplątany w chaos wyścigu 2. – upadli wszyscy oprócz Pawła Trześniewskiego; jako pierwszy wywrócił się Franciszek Majewski, który zabrał ze sobą Kacpra Halkiewicza i naszego zawodnika. W powtórce Spartanin okazał się jednak najlepszy. Takim samym wynikiem dla Nikodema Mikołajczyka zakończył się też bieg 8., w którym wyprzedził rywala na drugim kółku, oraz wyścig 11. – nasz zawodnik triumfował pewnie. Potem niestety Spartanin został wykluczony po tym, jak przy atakowaniu Emila Maroszka, upadł. Na zakończenie zawodów nie wystąpił on w swoim ostatnim biegu.

Kacper Andrzejewski podobnie jak inni nasi żużlowcy turniej w Częstochowie zaczął od zdobycia 3 punktów. Spartanin wygrał też swój kolejny bieg, a właściwie go powtórkę – w pierwszej odsłonie upadł Szymon Ludwiczak; nasz zawodnik na czele stawki znalazł się po minięciu Franciszka Majewskiego. Bieg 10. zakończył się drugą pozycją Kacpra Andrzejewskiego; na mecie zameldował się za Kacprem Halkiewiczem. Potem Spartanin finiszował jako trzeci, po walce z Bartoszem Śmigielskim aż do ostatniej prostej – takim samym rezultatem dla naszego zawodnika zakończył się też bieg 19.

Filip Seniuk sprawił, że cała pierwsza seria wygrana została przez naszych żużlowców, na prowadzenie przedzierając się już na początku wyścigu 4. W biegu 6. Spartanin zdobył za to 1 punkt, na metę wjeżdżając za Maksymem Borowiakiem i Kacprem Halkiewiczem. Potem Filip Seniuk uległ zawodnikowi gospodarzy, Szymonowi Ludwiczakowi, jednak dokładając do dorobku zespołu 2 punkty. Wyścig 15. dał naszemu żużlowcowi kolejne 2 „oczka” – uległ on tylko Kacprowi Tkoczowi, za to bieg 18. Spartanin ukończył na miejscu trzecim.

Nasi zawodnicy ostatecznie zajęli w tym półfinale drugą pozycję, po zdobyciu 34 punktów – do zwycięskiego Kronosa II Włókniarza Częstochowy zabrakło im zaledwie jednego „oczka”.