Maciej Janowski najskuteczniejszy w historii

Maciej Janowski najskuteczniejszy w historii

Po niedzielnym meczu w Częstochowie, Maciej Janowski stał się najlepiej punktującym zawodnikiem w całej historii Sparty Wrocław. Wychowanek WTS zdobył dla wrocławskiego klubu już 1608 punktów.

Kapitan Betard Sparty w meczu z Eltrox Włókniarzem Częstochowa zdobył aż 15 punktów z dwoma bonusami. Rewelacyjny występ nie tylko pozwolił wrocławskiej drużynie na odniesienie wysokiego zwycięstwa na wyjeździe, ale dał też Janowskiemu prowadzenie w zestawieniu najlepiej punktujących zawodników w historii klubu. Trzy punkty zdobyte w 10. biegu meczu w Częstochowie, pozwoliły wychowankowi WTS na wyprzedzenie legendy wrocławskiej Sparty – Konstantego Pociejkowicza, który od ponad 50 lat dzierżył tytuł najskuteczniejszego „Spartanina” w historii. Niedzielny mecz „Magic” zakończył z 1608 punktami. Najwyższy dotąd dorobek Pociejkowicza wynosił 1602,5 punkta.

Co ważne, Maciej Janowski poza 1608 punktami wywalczył dla klubu aż 175 bonusów. W sumie daje to aż 1783 punkty. Wszystkie zdobyte w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Na dobrej drodze do wyprzedzenia Konstantego Pociejkowicza jest także Tai Woffinden, który obecnie legitymuje się dorobkiem 1592 punktów i 103 bonusów.