Kolejny mecz „o życie” (zapowiedź)

Do składu Atlasu po dwóch meczach przerwy wraca Scott Nicholls. Zastępujący go w pojedynkach z Unią Leszno i Unibaksem Toruń, Travis McGowan, miał być „straszakiem” nie tylko dla Anglika, ale nie spełnił pokładanych w nim nadziei i raczej w tym sezonie w barwach klubu z Dolnego Śląska już go nie ujrzymy.

Siła ataku wrocławian, dla których to kolejny mecz „o życie”, tradycyjnie oprze się na Jasonie Crumpie. Oprócz Australijczyka, ciężar zdobywania punktów powinni wziąć na siebie Daniel Jeleniewski, który w środę w Rawiczu awansował do finału IMP oraz Maciej Janowski. Coraz lepiej na polskich torach radzi sobie Dave Watt, fani z Wrocławia liczą też na „przebudzenie” Scotta Nichollsa. Czy dwumeczowa przerwa wpłynie korzystnie na „Scotty”iego”?

Tymczasem gorzowianie przyjadą do Wrocławia w optymalnym zestawieniu. Największe nadzieje kibice z Gorzowa pokładają w dwójce zawodników z Grand Prix, Tomaszu Gollobie i Rune Holcie. Coraz lepiej, szczególnie na arenach międzynarodowych, poczyna sobie Matej Zagar, zatem można spodziewać się, że i on dołoży cenne punkty do dorobku zespołu. Nie można zapominać o jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w szeregach Stali, jakim jest Peter Karlsson.

Również interesująco zapowiada się rywalizacja młodzieżowców. Juniorzy z Dolnego Śląska, Maciej Janowski i Leon Madsen, prezentują się w ostatnich meczach bardzo dobrze, a tym razem przyjdzie im zmierzyć się z jednym z najzdolniejszych młodych Szwedów, Thomasem Jonassonem.

Wary podkreślenia jest fakt, iż w przypadku zwycięstwa podopiecznych Marka Cieślaka różnicą co najmniej 15 „oczek”, przeskoczą oni w tabeli gorzowską Stal. Wszystko przez to, że gorzowianie mają dwa zaległe spotkania. 12 lipca zmierzą się na własnym torze z Unibaksem Toruń, a 10 dni później wyruszają pod Jasną Górę na pojedynek z częstochowskim Włókniarzem. Jednak zanim przystąpią do meczów przełożonych, czeka ich ciężka przeprawa we Wrocławiu. Początek spotkania – godzina 18:00.

Awizowane składy:

Caelum Stal Gorzów:

1. Tomasz Gollob

2. David Ruud

3. Peter Karlsson

4. Matej Zagar

5. Rune Holta

6. Thomas H. Jonasson

Atlas Wrocław

9. Daniel Jeleniewski

10. Scott Nicholls

11. Tomasz Jędrzejak

12. Davey Watt

13. Jason Crump

14. Leon Madsen

Początek spotkania: 18:00

Sędzia: Artur Kuśmierz

Ceny biletów:

Trybuna Główna:           normalny – 50 zł                ulgowy – 40 zł
Sektory 22,23:                normalny – 40 zł                ulgowy – 30 zł
Sektory 2,3,4,5:              normalny – 30 zł                ulgowy – 20 zł
Sektory 7,8,9:                 normalny – 20 zł                ulgowy – 10 zł
Sektory 16,17,18:           normalny – 35 zł                ulgowy – 25 zł

Bilet rodzinny 2+1 na sektory 22,23:        100 zł

Bilet rodzinny 2+2 na sektory 22,23:        120 zł

Bilet rodzinny 2+1 na sektory 2,3,4,5:        70 zł

Bilet rodzinny 2+2 na sektory 2,3,4,5:        80 zł

Karnety i bilety ulgowe przysługiwać będą:
– dzieciom i młodzieży szkolnej od lat 7 do ukończenia szkoły średniej (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej)
– kobietom i mężczyznom, którzy ukończyli 60 rok życia (po okazaniu dowodu osobistego)