Janowski z medalem IMP! Pracowity weekend Spartan.

Miniony weekend był bez wątpienia bardzo obfity w żużlowe emocje. Pasjonaci speedwaya z całego kraju, mieli okazje podziwiać swoich ulubionych zawodników podczas zmagań w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi, Indywidualnych Mistrzostwach Europy, Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz w rozgrywkach ligowych. Kulminacyjnym momentem weekendu było zdobycie przez Macieja Janowskiego brązowego medalu Indywidualnych Mistrzostw Polski.

IMME

W piątkowy wieczór Gdańsk zamienił się w prawdziwą żużlową stolicę. Rywalizacja czołowych zawodników najlepszej ligi świata rozgrzała wszystkich fanów do czerwoności. W zawodach zwyciężył Bartosz Zmarzlik, który popisał się świetną dyspozycją, zdobywając 12 punktów w 5 biegach. Na torze obecny był nasz kapitan – Maciej Janowski, który uplasował się na dziesiątej pozycji, zdobywając 6 punktów w 5
biegach.

DMŚJ

W piątek w Manchesterze odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. W barach Reprezentacji Polski nie moglo oczywiście zabraknąć Maksyma Drabika. Młodzieżowiec Betard Sparty Wrocław zdobył w finale 11 punktów i po raz kolejny w karierze zawiesił na swojej szyi złoty medal Mistrzostw Świata.

SEC

W niemieckim Guestrow odbywał się 1. finał Indywidualnych Mistrzostw Europy. Tego dnia kibice nie mogli narzekać na brak emocji, od początku zawodów mieli okazje podziwiać kapitalne ściganie. Najlepszym żużlowcem zawodów okazał się być Grigorij Łaguta, który zdobył 15 punktów w 6 biegach. Drugie miejsce zajął obrońca mistrzowskiego tytułu, Leon Madsen. Trzeci na podium stanął Polak, Bartosz Smektała. Vaclav Milik tego dnia jechał bardzo solidne zawody, wygrał swoje dwa pierwsze biegi, niestety sytuacja zmieniła się po biegu numer 12, w którym zaliczył groźny upadek. Finalnie Vaclav uplasował się na siódmej pozycji, zdobywając 8 punktów w 5 biegach

IMP

Indywidualne Mistrzostwa Polski zanosiły się na pojedynek między Zmarzlikiem, a aktualnym mistrzem Polski, Piotrem Pawlickim. Zmarzlik jechał kapitalne zawody, przebrnął przez fazę zasadniczą bez większych kłopotów. Swoją obecność na IMP w dosadny sposób zaznaczył spartanin Maciej Janowski. Magic tego dnia jechał bardzo pewnie, zdobył 14 punktów w 6 biegach, przegrywał w rundzie zasadniczej tylko
dwa razy, ze Zmarzlikiem oraz Kołodziejem, który tego dnia odprawiał z kwitkiem wszystkich swoich rywali. Ostatecznie nasz kapitan, dzięki swojej świetnej jeździe zdobył swój trzeci brąz i tym samym piąty medal IMP w karierze. Tego dnia na torze obecny był także inny spartanin –
Maksym Drabik, który dzielnie walczył o możliwość wzięcia udziału w biegu finałowym. Finalnie zdobył on 8 punktów w 5 biegach, zajmując przy tym siódmą pozycje w klasyfikacji.

Czeska Ekstraliga

W Żarnowicy, gdzie odbywała sie VI runda rozgrywek czeskiej Ekstraligi najlepsza była AK Marketa Praga, której zawodnicy zgromadzili łącznie 34 punkty. Na torze zaprezentowało się dwóch zawodników Betard Sparty Wrocław – Vaclav Milik i Jakub Jamróg. Vaclav Milik wraz ze swoją ekipą ze Zlaty Prilby Paradubice uplasował się na trzeciej pozycji z dorobkiem wynoszącym 28+3  punktów. Czech zdobył dla swojej ekipy 8 punktów w 5 biegach. Jakub Jamróg zdobył dwa punkty więcej, jednak jego zespół musiał zadowolić się ostatnią lokatą.