Jakub Krawczyk na podium Srebrnego Kasku

W ostatnią środę na torze w Grudziądzu odbył Finał Srebrnego Kasku, w którym zaprezentowała się dwójka naszych zawodników: Jakub Krawczyk, który ostatecznie zajął 3. miejsce (zdobył 12 punktów i był drugi w biegu dodatkowym), oraz Filip Seniuk, pełniący funkcję rezerwowego, który rywalizował w dwóch biegach.

Jakub Krawczyk na torze po raz pierwszy pojawił się w 2. biegu zawodów, w którym rywalizował z Antonim Mencelem, Kevinem Małkiewiczem oraz Krzysztofem Sadurskim. To Spartanin najlepiej ruszył spod taśmy i po dobrym przejechaniu pierwszego łuku, wyszedł na prowadzenie, które utrzymał już do końca wyścigu.

Inaczej ułożył się bieg 7. – najpierw został on przerwany po ruchu Bartosza Bańbora na starcie; do powtórki w wyznaczonym czasie nie zdążyli na starcie ustawić się Krzysztof Lewandowski i właśnie Jakub Krawczyk, przez co zostali wykluczeni. W ich miejsce na torze pojawili się Kajetan Kupiec oraz Filip Seniuk, inny z naszych żużlowców; ta odsłona wyścigu jednak także została przerwana – upadek zaliczył Kajetan Kupiec, a w jego motocykl uderzył Kacper Grzelak. Ostatecznie w trzeciej odsłonie biegu Filip Seniuk do mety dowiózł 1 „oczko”.

W kolejnym swoim starcie Jakub Krawczyk ponownie pewnie sięgnął po 3 punkty; między zawodnikami na dystansie szybko wytworzyły się spore odległości. Drugi w tym biegu był Kacper Łobodziński, trzeci był Kacper Halkiewicz, a nie punktował Szymon Ludwiczak.

Kilka minut później Spartanin ponownie znalazł się na torze. Ponownie dobrze ruszył spod taśmy, jednak za nim ciągle atakował go Wiktor Przyjemski, który ostatecznie nie dał rady pokonać naszego zawodnika, który wygrał kolejny wyścig tych zawodów.

Bieg 18. także zakończył się zwycięstwem Jakuba Krawczyka, który pokonał kolejno Sebastiana Szostaka, Jana Przanowskiego i Oskara Palucha. Spartanin tym samym zapewnił sobie miejsce w wyścigu dodatkowym o podium zawodów, w którym metę przeciął jako drugi. Ostatecznie Srebrny Kask zakończył on na miejscu 3. po zdobyciu 12 punktów i drugiej pozycji w biegu dodatkowym.

W Grudziądzu wygrał Bartosz Bańbor, drugi był za to Kacper Łobodziński. Filip Seniuk sklasyfikowany został na 17. pozycji.