Holder najszybszy w Cardiff, Crump drugi

Kenneth Bjerre nie zaczął udanie sobotniego turnieju. Po trzech seriach startów miał na swoim koncie zaledwie 2 “oczka” i tylko wyjątkowy zbieg okoliczności mógł dać mu wejście do półfinałów. I choć zgromadził tyle punktów co ósmy Nicki Pedersen, to okazał się gorszy w bezpośrednim starciu i ostatecznie zajął dziewiątą lokatę.

Na zupełnie przeciwległym biegunie znajdował się Jason Crump, który po trzech seriach zgromadził komplet 9 punktów, a rundę zasadniczą ukończył z 11 “oczkami”. Zarówno w półfinale, jak i w finale Australijczyk był drugi.

W Grand Prix w Cardiff “okazyjnie” wystąpiła dwójka byłych zawodników klubu z Wrocławia. Scott Nicholls, który startował z dziką kartą zdobył 4 punkty, natomiast Dave Watt uzbierał 2 “oczka” więcej.

Końcowa klasyfikacja GP Wielkiej Brytanii w Cardiff:
1. Chris Holder 10 (3,2,2,1,2) +3 +6 (19)
2. Jason Crump 11 (3,3,3,2,0) +2 +4 (17)
3. Jarosław Hampel 12 (3,3,2,3,1) +3 +2 (17)
4. Hans Andersen 8 (1,1,3,1,2) +2 +0 (10)
5. Tomasz Gollob (Polska) 12 (1,3,2,3,3) +d (12)
6. Fredrik Lindgren (Szwecja) 9 (2,1,3,3,0) +1 (10)
7. Rune Holta (Polska) 7 (2,2,0,0,3) +1 (8)
8. Nicki Pedersen (Dania) 7 (0,1,3,2,1) +0 (7)
9. Kenneth Bjerre (Dania) 7 (0,1,1,2,3)
10. Greg Hancock (USA) 7 (3,0,1,2,1)
11. Davey Watt (Australia) 6 (0,3,0,3,w)
12. Tai Woffinden (Wielka Brytnia) 6 (0,0,2,1,3)
13. Chris Harris (Wielka Brytania) 6 (2,2,0,0,2)
14. Magnus Zetterstroem (Szwecja) 6 (2,0,1,1,2)
15. Scott Nicholls (Wielka Brytania) 4 (1,2,1,0,0)
16. Andreas Jonsson (Szwecja) 2 (1,0,0,0,1)

R1. Ben Barker (Wielka Brytania) NS
R2. Daniel King (Wielka Brytania) NS

Klasyfikacja po sześciu rundach Grand Prix
1. Jarosław Hampel (Polska) 92 (18,6,16,20*,15,17)
2. Tomasz Gollob (Polska) 90 (6,16,17*,15,24*,12)
3. Jason Crump (Australia) 75 (19*,7,7,10,15,17)
4. Kenneth Bjerre (Dania) 66 (10,20*,12,13,4,7)
5. Chris Holder (Australia) 60 (8,11,7,9,6,19*)
6. Rune Holta (Polska) 56 (10,6,7,6,19,8)
7. Hans Andersen (Dania) 56 (8,7,9,13,9,10)
8. Nicki Pedersen (Dania) 51 (9,8,14,5,8,7)
9. Andreas Jonsson (Szwecja) 48 (5,12,13,13,3,2)
10. Fredrik Lindgren (Szwecja) 43 (8,4,7,8,6,10)
11. Magnus Zetterstroem (Szwecja) 43 (4,9,11,7,6,6)
12. Chris Harris (Wielka Brytania) 42 (8,6,4,13,5,6)
13. Greg Hancock (USA) 41 (4,14,7,3,6,7)
14. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 28 (1,4,5,5,7,6)
15. Emil Sajfutdinow (Rosja) 27 (14,8,5,-,-,-)
16. Janusz Kołodziej (Polska, dzika karta) 12 (12,-,-,-,-)
17. Adrian Miedziński (Polska, dzika karta) 6 (-,-,-,-,6)
18. Antonio Lindback (Szwecja, dzika karta) 6 (-,6,-,-,-)
19. Dave Watt (Australia, kwalifikowany rezerwowy) 6 (-,-,-,-,-,6)
20. Piotr Protasiewicz (Polska, kwalifikowany rezerwowy) 5 (-,-,-,0,5)
21. Scott Nicholls (Wielka Brytania, dzika karta) 4 (-,-,-,-,-,4)
22. Leon Madsen (Dania, dzika karta) 3 (-,-,-,3,-,-)
22. Matej Kus (Czechy, dzika karta) 3 (-,-,3,-,-,-)
24. Nicolai Klindt (Dania, rezerwa toru) 1 (-,-,-,1,-,-)
25. Zdenek Simota (Czechy, rezerwa toru) 0 (-,-,0,-,-,-)
26. Artur Mroczka (Polska, rezerwa toru) 0 (-,-,-,-,0,-)
27. Lubos Tomicek (Czechy, rezerwa toru) 0 (-,-,0,-,-,-)