Feta na cześć Maćka

Zdobycie złotego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów przez wychowanka wrocławskiego klubu to wielkie wydarzenie, dlatego członkowie SKSW “Spartanie” postanowili uczcić sukces Macieja Janowskiego w szczególny sposób.

W ubiegłą niedzielę Maciek wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Po niezwykle emocjonujących zawodach w Gnieźnie wrocławscy kibice, licznie zgromadzeni na stadionie Startu, wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego i z uśmiechami na twarzach gratulowali Janowskiemu sukcesu. Na tym jednak nie zakończyło się świętowanie zwycięstwa.

Fani aktualnego młodzieżowego Mistrza Świata spotkali się we wtorkowy wieczór w klubie “Impressa” przy ul. Krupniczej. Wszyscy zgromadzeni chcieli pokazać, że doceniają trud, jaki Maciek włożył w rywalizację na torze. Wdzięczność okazali nie tylko kibice, ale i sam Maciek. Aktualny Mistrz podziękował fanom za wsparcie w trakcie sezonu. Za to, że towarzyszyli mu podczas najważniejszych imprez żużlowych w 2011 roku.

W kameralnym gronie rodziny, przyjaciół i najwierniejszych kibiców Janowski mógł przypomnieć sobie całą drogę, którą przebył, aby zdobyć upragnione złoto. Najważniejsze biegi z udziałem Maćka oraz wywiady udzielone przez niego w trakcie rywalizacji o medale to tylko niektóre elementy prezentacji o tegorocznych finałach IMŚJ. Janowski, zachęcany przez organizatorów imprezy, komentował wszystkie pokazywane wyścigi.

Kiedy wszyscy byli zajęci wspominaniem najważniejszych spotkań sezonu, na salę wjechał wielki tort w kształcie toru żużlowego. Po chwili pojawiły się także kieliszki z szampanem i wszyscy zebrani wznieśli toast za Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów.  

W następnej części spotkania zorganizowano konkurs dotyczący sukcesów Maćka. Co ciekawe, jego uczestnikami byli nie tylko kibice, ale także osoby związane z klubem: Piotr Baron, Paweł Kondratowicz czy Marcin Klepuszewski (“Klepa”) – jeden z mechaników z teamu Maćka. Pytania nie były proste, ale konkursowicze stanęli na wysokości zadania i wykazali się dość szczegółową wiedzą na temat kariery Janowskiego.

Spotkanie z Mistrzem było nie tylko świetną okazją do złożenia gratulacji, ale także do zrobienia pamiątkowych fotografii. Maciek z uśmiechem pozował do zdjęć, rozdawał autografy, rozmawiał z kibicami. Miła atmosfera panująca podczas imprezy na pewno utrwali w pamięci miłośników czarnego sportu tegoroczny sukces juniora wrocławskiego klubu.

W naszej galerii znajdują się zdjęcia z zawodów w Gnieźnie. Wkrótce znajdą się tam także fotografie z wtorkowego spotkania.

 

Marta Polak