Falubaz – Betard Sparta na żywo!

W meczu piątej kolejki ENEA Ekstraligi żużlowcy Betardu
Sparty Wrocław zmierzą się w Zielonej Górze z miejscowym SPAR Falubazem. Specjalnie
dla kibiców naszego klubu przeprowadzamy relację z tego spotkania.

BETARD SPARTA WROCŁAW 39

1. Tai Woffinden 7+2 (2*, 1, 1, 2, 1*)
2. Jurica Pavlic
8 (3, 0, 3, 0, 2)
3. Tomasz Jędrzejak
7 (0, 2, 3, 2, 0)
4. Troy Batchelor
4+1 (2, 1*, 1, 0)
5. Maciej Janowski
8 (2, 2, t, 2, 2)
6. Patryk Dolny
2+1 (0, 0, 1, 1*)
7. Patryk Malitowski
3 (3, 0, 0)

SPAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA 51

9. Patryk Dudek 9 (1, 3, 2, 3, 0)
10. Aleksandr Łoktajew
2 (0, 1, d, 1)
11. Piotr Protasiewicz
15 (3, 3, 3, 3, 3)
12. Andreas Jonsson
9+2 (1, 2*, 2*, 1, 3)
13. Jarosław Hampel
12 (3, 3, 2, 3, 1)
14. Alex Zgardziński
1+1 (1*, 0, 0)
15. Adam Strzelec
3 (2, 1, 0)

15. Protasiewicz, Pavlic, Hampel, Jędrzejak 4:2 (51:39)
Świetny moment startowy Pavlica – Jura szybko jednak oddał pole najlepszemu dzisiaj zawodnikowi meczu, Protasiewiczowi. Chorwat nie pozwolił jednak Hampelowi na skuteczny atak po szerokiej. Przegrywamy ostatecznie dwunastoma punktami. Walczyliśmy, mieliśmy równy zespół, ale brakowało nam wyraźnego pewniaka i lidera przynoszącego najważniejsze punkty.

14. Jonsson, Janowski, Woffinden, Dudek 3:3 (47:37)
Niesamowicie szybki Jonsson pomknął po zewnętrznej koło zaskoczonych Spartan, którzy wygrali start i prowadzili podwójnie po wyjściu z pierwszego łuku. “Magic” i Tajski dowieźli jednak biegowy remis do końca.

13. Dudek, Janowski, Jonsson, Batchelor 4:2 (44:34)
I znowu nie utrzymujemy pozycji na trasie… Wychodzimy ze startu na czołowych pozycjach, ale wyraźnie osłabł Troy, który spadł z pierwszego miejsca na ostatnie, tracąc punkt na rzecz Jonssona na ostatnim kółku.

12. Protasiewicz, Woffinden, Dolny, Zgardziński 3:3 (40:32)
Świetnie wyszliśmy ze startu, ale Protasiewicz jest w fenomenalnej dypozycji. Najpierw bez trudu poradził sobie z Dolnym, a na dystansie przyciął do krawężnika i wyprzedził Woffindena. Patryk bez problemu obronił punkt.

11. Hampel, Jędrzejak, Łoktajew, Pavlic 4:2 (37:29)
Kapitalna
walka naszych żużlowców z Łoktajewem o punkty. Jędrzejak tasował się
miejscami z Ukraińcem, ale dwoma efektownymi atakami zapewnił sobie
punkty. Jura niestety zbierał szprycę i nie był stanie zaatakować
zawodnika gospodarzy.

10. Protasiewicz, Jonsson, Dolny, Malitowski, Janowski (t) 5:1 (33:27)
Niestety! Taśma Maćka i nasi juniorzy musieli pojedynkować się z silną parą Falubazu. Strata znów wynosi sześć punktów, ale ogromne brawa dla Patryka Dolnego, który przez dwa okrążenia był przed Jonssonem!

9. Jędrzejak, Dudek, Batchelor, Łoktajew (d) 2:4 (28:26)
Atomowy bieg Tomka Jędrzejaka! “Ogór” lubi tor w Zielonej Górze i tym wyścigiem to udowodnił! Świetna jazda po szerokiej i pomimo nacisków Dudka Jędrzejak dowiózł trójkę do samego końca. Mieliśmy też trochę szczęścia, bo Batchelorowi udało się zainkasować punkt dzięki defektowi Łoktajewa.

8. Pavlic, Hampel, Woffinden, Strzelec 2:4 (26:22)
Świetny bieg Jury, który zaciekle odpierał ataki Hampela i nie dał się wyprzedzić filarowi Falubazu. Pod koniec na drugie miejsce czaił się Woffinden, ale nie udało mu się zbliżyć do Hampela na tyle, żeby go minąć. Druga trójka Jury w tym meczu i ten zawodnik z pewnością udowadnia swoją przydatność dla zespołu!

7. Dudek, Janowski, Łoktajew, Dolny 4:2 (24:18)
Co za
walka Maćka z Dudkiem i Łoktajewem! “Magic” najlepiej spod taśmy, ale zielonogórzanie nie odpuszczali i dwa razy Maciek wcisnął się pod
bandę tak, że żyletki tam się nie dało zmieścić! Dudek ostatecznie lepszy, ale Łoktajew na mecie musiał uznać wyższość Janowskiego. Dwa punkty na kresce
nasze, ale gospodarze są dzisiaj mocni i powiększają przewagę do sześciu
punktów.

6. Hampel, Jędrzejak, Batchelor, Zgardziński 3:3 (20:16)
Tomek najlepiej spod taśmy, ale nie zdołał zablokować piekielnie szybkiego Hampela. Batchelor próbował ukraść start, ale rozpoczął bieg daleko z tyłu za resztą stawki. Na trasie minął jednak Zgardzińskiego bez problemu.

5. Protasiewicz, Jonsson, Woffinden, Pavlic 5:1 (17:13)
Tym razem zdecydowanie lepiej ruszyli spod taśmy żużlowcy Falubazu i rozstrzygnęli bieg właściwie na pierwszym łuku. Tai był cały czas w kontakcie z Jonssonem, ale zbierał szpryce i nie miał szans zagrozić rywalom.

4. Hampel, Janowski, Strzelec, Malitowski 4:2 (12:12)
Hampel zdecydowanie wygrał start i zamknął Maćka. Strzelec omal nie wywinął świecy, ale na dystansie niestety wyprzedził “Malitę”. W meczu mamy remis i zaczynamy spotkanie od nowa!

3. Protasiewicz, Batchelor, Jonsson, Jędrzejak 4:2 (8:10)
Kolejny emocjonujący bieg – o ile Protasiewicz pomknął niezagrożenie po trzy punkty, to za jego plecami działa się pasjonująca walka! Najpierw Spartanie wyprzedzili na pierwszym kółku Jonssona, ale Szwed nie ustawał w atakach i poradził sobie z “Ogórem”. Troy na szczęście jednak nie dał się ograć na dystansie.

2. Malitowski, Strzelec, Zgardziński, Dolny 3:3 (4:8)
Nasi juniorzy bardzo dobrze ze startu – Dolny zablokował Strzelca, a Malitowski po zewnętrznej przedarł się na pierwsze miejsce, którego nie oddał już do końca. Dolny niestety na dystansie miał kłopoty z utrzymaniem równowagi na motorze i nie zdobył punktu, ale brawa za wypracowanie trójki dla kolegi z drużyny!

1. Pavlic, Woffinden, Dudek, Łoktajew 1:5
Kapitalny początek Spartan! Nasi wygrali start – Tai doskonale poprowadził parę i na trzecim kółku puścił Jurę przed siebie. Pavlic wygrał swój pierwszy wyścig w sezonie, a Woffinden nie dał szans Dudkowi na skuteczny atak! Zaczęło się dla nas pięknie i oby równie fajnie się skończyło!