Dobre tempo Jakuba Krawczyka w Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów

16 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim odbył się pierwszy z tegorocznych turniejów Zaplecza Kadry Juniorów. Zaprezentował się w nim zawodnik Betard Sparty Wrocław, Jakub Krawczyk, który zdobył 9. punktów i uplasował się na 7. miejscu.

Spartanin zawody rozpoczął w biegu czwartym, gdzie świetnie wystartował, jednak po pierwszym łuku spadł na trzecią pozycję – potem popisał się odważnym manewrem, dzięki czemu zawody rozpoczął od 2. punktów.

Żużlowiec Betard Sparty Wrocław zwyciężył w kolejnym biegu po bardzo dobrym starcie i minięciu rywali po zewnętrznej na pierwszym łuku. Podczas gdy zmierzał on po pewne 3. punkty, za jego plecami o pozycje walczyli Kacper Halkiewicz (Tauron Włókniarz Częstochowa) i Antoni Mencel (Fogo Unia Leszno) – ostatecznie 2. „oczka” do swojego dorobku dołożył pierwszy z nich.

W kolejnym swoim wyścigu Jakub Krawczyk uległ zwycięzcy zawodów, Damianowi Ratajczakowi, który minął go na pierwszym okrążeniu. Nasz zawodnik toczył jeszcze walkę z Sebastianem Szostakiem, zawodnikiem klubu z Ostrowa Wielkopolskiego, ale ostatecznie udało mu się zdobyć kolejne 2. punkty.

Cięższe dla zawodnika Betard Sparty Wrocław okazały się ostatnie biegi, w których zdobył po 1. „oczku”. W wyścigu 15. na wejściu w pierwszy łuk drogę zamknął mu Hubert Jabłoński, przez co na czele mocno oddalił się nie tylko właśnie zawodnik Fogo Unii Leszno, ale też Bartosz Bańbor z Orlen Oil Motoru Lublin.

W wyścigu 18. Spartanin jako w pierwszy łuk wjechał jako ostatni, jednak potem minął jednego z rywali po zewnętrznej, zyskując kolejny punkt.

Z dorobkiem 9. punktów Jakub Krawczyk rywalizację zakończył na siódmym miejscu. Najlepszy okazał się Damian Ratajczak z Fogo Unii Leszno (który zebrał komplet 15. punktów), drugi był Oskar Paluch z ebut.pl Stali Gorzów, a trzeci Sebastian Szostak z Arged Malesy Ostrów Wielkopolski.