Dan Bewley w półfinale rundy Speedway Grand Prix w Landshut

W niemieckim Landshut odbyła się kolejna runda Speedway Grand Prix, którą wygrał Mikkel Michelsen. W zawodach wzięli udział także Spartanie – Dan Bewley dotarł do półfinału, przez co ostatecznie został sklasyfikowany na 7. miejscu; Tai Woffinden turniej zakończył na pozycji 10.

Dan Bewley po raz pierwszy na torze pojawił w biegu 2., przerwanym jednak po upadku Jana Kvecha; w powtórce Spartanin bardzo dobrze wystartował i na wyjściu z pierwszego łuku znalazł się przed Dominikiem Kuberą, dzięki czemu zdobył 3 punkty.

Potem na torze pojawił się Tai Woffinden, który wystartował pierwszego pola. Zawodnik Betard Sparty Wrocław na początku zdołał wyjechać na pierwszą pozycję, jednak na przeciwległej prostej wyprzedził go Bartosz Zmarzlik. Spartanin do końca biegu odpierał ataki Martina Vaculika, wywalczając 2 „oczka”.

W drugiej serii startów Tai Woffinden ponownie linię mety przekroczył jako drugi; początkowo w tym biegu na czele znalazł się Norick Bloedorn, jednak Spartanin i Mikkel Michelsen szybko sobie z nim poradzili – ostatecznie to Duńczyk wygrał ten wyścig. Potem na torze świetnie widowisko zapewnili Jason Doyle, Leon Madsen i nasz zawodnik, Dan Bewley. Ta trójka żużlowców pozostawała bardzo blisko siebie, mijając się i walcząc nawet o zwycięstwo. Ostatecznie Dan Bewley zdobył 2 punkty.

W biegu 10. nie punktował niestety Tai Woffinden, który na metę wjechał o pół długości koła za Leonem Madsenem – motocykl Duńczyka defektował na wyjściu z ostatniego łuku, gdy prowadził w wyścigu. Jako pierwszy linię mety przeciął Dominik Kubera, tuż za nim był Robert Lambert.

Dan Bewley zdobył 3 punkty po tym, jak prowadził przez całe cztery okrążenia, udowadniając, jak dobre tempo miał na niemieckim torze. W kolejnej serii startów nasz zawodnik startował za już z trzeciego pola, z którym problemy miała większość zawodników – Spartanin ostatecznie metę przekroczył na czwartym miejscu, po walce o punkty z Bartoszem Zmarzlikiem.

W biegu 16. swoją pierwszą „3” zdobył Tai Woffinden – po starcie z pierwszego pola założył on się na rywali i wygrał wyścig. Za jego plecami na metę dojechali Jack Holder, Jason Doyle i Fredrik Lindgren.

Dan Bewley i Tai Woffinden zmierzyli się ze sobą na początku czwartej serii; pierwszy ze Spartan nabrał prędkości po szerokiej i przeleciał obok Szymona Woźniaka, zwyciężając w biegu. Drugi z żużlowców Betard Sparty Wrocław na dystansie gonił reprezentanta Polski – ostatecznie był jednak trzeci.

Fazę zasadniczą Dan Bewley zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji z 11 punktami na koncie, co dało mu awans do półfinału. Tai Woffinden zawody w Landshut skończył na 10. pozycji, po zdobyciu 8 „oczek”.

W drugim półfinale Dan Bewley nie wystartował tak dobrze jak jego rywale – założyli się na niego zawodnicy startujący z pól zewnętrznych. Spartanin linię mety przeciął jako czwarty i tą rundę Speedway Grand Prix zakończył na 7. miejscu.

SGP w Landshut wygrał Mikkel Michelsen, drugi był Bartosz Zmarzlik, a trzeci – Jack Holder.